Elkezdődhet Debrecen komplex oktatásfejlesztési programjának megvalósítása, az előkészítésre 13 milliárd forintot hagyott jóvá a kormány legutóbbi ülésén – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára csütörtökön sajtótájékoztatón a helyi városházán.
Pölöskei Gáborné felsorolása szerint a fejlesztési csomag érinti a debreceni felsőoktatást, a közoktatás, középfokú szakképzést és a köznevelést. A program komplexitását jelzi, hogy kiterjed az infrastruktúra, a képzési tartalmak és a képzési szerkezet fejlesztésére is.
Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere a "nagy horderejű" kormánydöntésről azt mondta, az elmúlt száz év legátfogóbb oktatásfejlesztési programja valósulhat meg azzal, hogy a kormány elfogadta a Debrecen 2030 elnevezésű oktatási programot.
Debrecen polgármestere hozzátette: „A program keretében többek között teljesen megújul a DSZC Brassai Sámuel Műszaki Szakgimnáziuma, valamint a DSZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, amelyhez új kollégium is épül. Létrejön egy német nyelvű általános iskola és gimnázium. A felsőoktatást érintően a többi között megújul az egyetem természettudományi épülete, a műszaki kar 50 éves épülete és létrejön a járműtechnikai intézet oktató és kutató laboratóriuma. Jelentősen bővülnek a mérnöki képzés irányai és kapacitása.
Papp László hangsúlyozta: az átfogó program célja, hogy Debrecen gazdasági fejlődésével az oktatás is lépést tartson, városstratégiai ágazat az oktatás Debrecenben. Szerinte az oktatásnak vonzóvá kell tennie a várost, a program pedig lehetővé fogja tenni, hogy a Debreceni Szakképzési Centrum fejlődése dinamikus maradjon, folyamatosan növekedjen a diákok létszáma; 2025-ig 50 százalékkal növelné a város a szakképzésben tanulók számát. A fejlesztések révén 2050-re akár ötvenezerrel növekedhet az egyetemen tanulók létszáma is.
Fotók: Miskolczi János
Hozzászólások