Túl van a kritikus időszakon a Nyíregyházi Állatparkban novemberben született kis zsiráf, amely mesterséges táplálásra szorult, miután elsőborjas anyja tapasztalatlansága miatt nem gondozta. A Rothschild-zsiráf borjú szépen fejlődik, két és fél hónap alatt 50 centimétert nőtt.
A gondozók a születése után az akkor 160 centiméteres borjút mesterségesen kezdték etetni, három óránként kapott fejérjében és antioxidánsokban gazdag kolosztrumot, előtejet. Eleinte mindössze 20-30 milliliternyit tudott meginni, azt is másfél órányi idő alatt. Most már tejpótló tápszert eszik, és öt perc alatt felhörpinti az 1,4 literes mennyiséget. A szépen gyarapodó zsiráf a szénát is kóstolgatja, de egy éves koráig még a tápszer lesz a fő tápláléka.
Az etetési időszakot kivéve a borjú a négy tagú Rothschild-zsiráf tenyészállománnyal közösen él, ami fontos a jövője szempontjából. A teljes kifejlett méretét, az 5 méteres magasságot, előre láthatóan öt éves korában éri majd el. Neve még nincs a borjúnak, a rajongók nevezik majd el, a legnagyobb közösségi portálon meghirdetett névadó keretében.
via mti
Hozzászólások