Szeptember óta a spanyol Club Natació Atlètic-Barceloneta foglalkoztatja a debreceni Toma Kornélt, aki mindössze tizenhárom éves. Hat év debreceni, majd két év miskolci vízilabdázás után néhány hónapja a katalán nagyváros az új otthona a fiatal tehetségnek.
Kornél új életéről a Nemzeti Sport számolt be a napokban, ebből derül ki, hogy a nyári próbajáték után szerződést ajánlottak a sportolónak, aki azóta már – szüleivel együtt – Barcelonában él. Budai Zoltán írásában olvasható, hogy Kornél hamar kezdőjátékos lett a korosztálya első számú csapatában, bemutatkozó mérkőzésén pedig mindjárt ő lőtte a legtöbb gólt. A fiú azt is elárulta az újságírónak, hogy az országban nagy tisztelete van a magyar vízilabdának, ami sok erőt ad neki a kint munkához.

A Barceloneta felnőttcsapatában egyébként két magyar tehetség is játszik Burián Gergely és Vigvári Vince személyében, Kornél velük is tartja a kapcsolatot. A klub világsztár egyébként olyan világsztár sportolókat foglalkoztat, mint például Felipe Perrone vagy Alvaro Granados, akikkel napi szinten van lehetőség találkozni, beszélgetni, tőlük élőben is inspirálódni.
A nagy sikerekre hivatott fiatal 2022-ben szerepelt az Alföld Televízió A jövő tehetségei című műsorban, ahol Tóth Edina szerkesztő-műsorvezetőnek mesélt addigi karrierjéről és motivációiról. Akkor Kornél még a Debreceni Vízilabda Klub játékosa volt.










Hozzászólások