A tartós hőség rendkívüli módon terheli meg nem csak az idősek, a betegek és a gyermekek szervezetét, hanem az egészséges felnőttekét is! A tartós hőség terhelést jelent a keringési betegségben szenvedőknek, a cukorbetegeknek, a vese és májproblémákkal élőknek.
Fontos figyelni a fokozott folyadékbevitelre, főleg a gyermekek és idősek esetében, hiszen az időseknél sokszor az okozza a problémát, hogy nincs szomjúság- érzetük, elfelejtenek inni. Lehetőleg tiszta vizet igyunk, kerüljük a koffeintartalmú italokat, az alkoholt és a magas cukortartalmú üdítőitalokat! A sóbevitel pótolható egy késhegynyi sóval, emellett a kánikulában a zöldségek fogyasztása is ajánlott, amelyeket szinten meg lehet sózni.11.00 és 15.00 óra között tartózkodjunk árnyékban, de ha éppen strandolunk, akkor fokozottan ügyeljünk a bőrünk védelmére!

Ne hagyjunk gyermekeket és állatokat a parkoló autóban, hiszen pár perc is elég lehet a tragédiához ilyen hőségben! Amennyiben rosszul vagyunk, ájulás fenyeget, erőtlennek érezzük magunkat, húzódjunk hűvös helyre, vizes törölközővel hűtsük le a felhevült szervezetünket, súlyosabb esetben (hőguta, napszúrás) pedig kérjünk orvosi segítséget!
Hozzászólások