Édes, finom, jól néz ki, egyszerű és gyorsan elkészül. Kell ennél több? Bármikor jó választás lehet egy-egy pohárdesszert akkor is ha vedégeket vársz, akkor is, ha csak nassolni szeretne a család vagy, ha kiszemeltedet szeretnéd lenyűgözni valamilyen finomsággal. Felhasználhatsz hozzá szinte bármilyen mennyei alapanyagot: gyümölcsöt, csokit, különböző ízesítésű krémeket, kekszet.
Hoztunk pár pohárkrém receptet ötletforrásnak, de saját elképzelésed szerint is elkészíthetsz ehhez hasonló finomságokat.
Kinder Bueno pohárkrém
6 db 2 dl-es pohárhoz
- 1 kis üveg nutella
- 1 dl tej
- 25 dkg háztartási keksz
A krémhez:
- 3 dl tej
- 3 ek cukor
- 5 dkg vaj
- 3 tojássárgája
- 1 cs vaníliás pudingpor
- 5 dkg étcsokoládé
A tetejére:
- 2 dl tejszín
- 2 dkg cukor
- étcsokoládéreszelék
- durvára tört mogyoró
A krémhez a tejet,a tojássárgákat és a pudingport csomómentesre kikeverjük és folyamatos kevergetés mellett sűrűre felfőzzük. A vajat a cukorral kikeverjük és összedolgozzuk a kihűlt főzött krémmel. Minden pohár aljába 2-3 tejbe mártott, kisebb darabokra tördelt kekszet teszünk. A nutellát gőz fölött felmelegítjük és egyenlően elosztva a poharakba kanalazzuk. erre jön a vaníliás krém fele, majd egy újabb sor keksz. Az 5 dkg étcsokoládét is felolvasztjuk és a maradék vanílás krémbe keverjük, ez lesz a következő réteg. A tejszínből a cukorral kemény habot verünk és a csokoládés krém tetejére halmozzuk. Megszórjuk csokireszelékkel és a mogyoróval. 3-4 órán át érdemes hűtőben pihentetni, hogy a keksz megpuhuljon.
Fehércsokis-málnás pohárkrém
4 pohárhoz
- 100 g zabkeksz a kekszes réteghez
A krémes réteghez:
- 200 g mascarpone
- 100 g fehércsokoládé
- ha túl sűrű, 1 ek natúr joghurt segíthet rajta
A málnás réteghez:
- 300 g málna
- 2 ek méz
A díszítéshez: friss málna darabok, fehércsokireszelék, mentalevél
A kekszes réteghez összemorzsoljuk a kekszet. A krémehez forró vízgős felett megolvasztjuk a fehércsokit, ha teljesen megolvadt a csoki, hozzákeverjük a szobahőmérsékletű mascarponét és krémesre keverjük. A málnából a díszítéshez néhány szemet rakjunk félre, a többit botmixerrel vagy turmixgépben pürésítsk és keverjük hozzá a mézet. A pohár aljára kerüljön a kekszes réteg, erre jön a krém, majd a málnapüré. A tetejét pedig tetszés szerint díszíthetjük csokireszelékkel, málnával és mentalevéllel. Hűtve fogyasszuk.
Szedres-túrós pohárkrém
4 db 2 dl-es pohárhoz
- 10 dkg kakaós keksz
- 1 ek olvasztott vaj
- 25 dkg túró
- 3 ek cukor
- 1 ek vaníliás cukor
- 1 citom reszelt héja
- 1 kis doboz citromos joghurt
- 1 dl habtejszín
- 15 dkg fekete szeder
- 1-2 ek víz
- 1 tk kukoricakeményítő
A szedret villával összetörjük és megszúrjuk 1 ek cukorral, majd felforraljuk. A keményítőt simára keverjük kevés vízzel és a szederhez adva besűrűsítjük, hagyjuk hűlni. A kekszet összetörjük és vajjal meglocsoljuk, majd a poharak aljába adagoljuk. A túrót áttörjük villával és a maradék cukorral, a vaníliás cukorral, reszelt citromhéjjal (aki még citromosabban szeretné az nyomhat bele egy kis citromlevet is) ízesítjük, ezt követően a tejszínnel és a joghurttal jól összekeverjük. A túrókrémet a kekszre kanalazzuk, a szederpürét pedig a tetejére adagoljuk. 1-1 szem szederrel és mentalevéllel díszíthetjük. Hűtve fogyasszuk.










Hozzászólások