Pár hete tette közzé a Magyar Vöröskereszt azt a felhívást, amiről mi is beszámoltunk: önkéntes diszpécsereket kerestek az Országos Mentőszolgálat Debreceni Állomására annak érdekében, hogy levegyenek némi terhet a mentőszolgálat munkatársairól a koronavírus-járvány okozta pluszfeladatokból. Az önkénteseknek az otthonukban tesztre várókat kellett telefonon tájékoztatni a mintavétel időpontjáról. Rekordszámú jelentkező akart segíteni pár nap alatt, így el tudták indítani a munkát. Most pedig a Csokonai Színház munkatársai is bekapcsolódtak ebbe a nemes feladatba.

Országosan is megmelengette a szíveket az a tény, hogy a Magyar Vöröskereszt önkéntes diszpécseri felhívására pár nap alatt több, mint száz ember jelentkezett. Azóta belevágtak a munkába, amibe most a Csokonai Színház dolgozói is bekapcsolódtak: Vékony Anna színművész, Dihen Viktória súgó és Horváth Ágnes ügyelő hetek óta segítenek a koronavírus mintavételére váró betegek kiértesítésében- tájékoztatta szerkesztőségünket a nemes munkáról a debreceni teátrum.
„A koronavírus második hullámában folyamatosan nő a mintavételi megrendelések száma. A mintavételi tevékenységet az alaptevékenységen felül, attól elválasztva, önálló logisztikával és a rendelkezésre álló többletkapacitással végzik. A kapacitást folyamatosan erősítik, továbbá az önkéntesek is segítségünkre vannak.”
– tudtuk meg Ménes Dávidtól, az Országos Mentőszolgálat regionális kommunikációs munkatársától.
A jelenleg érvényben lévő eljárásrend szerint a háziorvosok elektronikus felületen leadott megrendelése alapján megy ki a címre a Mentőszolgálat mintavevő egysége, illetve bizonyos esetekben lehetőség van arra is, hogy felkeresse a beteg az Országos Mentőszolgálat kijelölt mintavételi pontját. Az utóbbi esetben is a Mentőszolgálat munkatársai és az önkéntesek egyenként tisztázzák az érintettekkel a mintavétel időpontját.

Vékony Anna színésznő hétfőn és szerdán 6-8 órán keresztül kezeli a telefonhívásokat.
„A kezdeti izgalmak után beletanultam az itteni teendőkbe, így csakúgy, mint a színházban, végzem a dolgomat. A köszönetet, hálát a betegek felől is érzem, hisz nem maradnak egyedül, bizonytalanságban a problémájukkal.”
meséli élményeit a színművésznő.
Dihen Viktória súgó arról vallott, hogy sikerélményként élte meg, hogy a mentőszolgálatnál is megállja a helyét.
„Bár van otthoni színházi feladat, itt most hasznosnak érezhetem magam, számíthatnak rám és megismerkedhetek egy az általam megszokottól másfajta világgal és munkával is. Az empátiámra itt is hasznos, hisz minden egyes betegnek szüksége van minden információra, mindegy, hogy reggel vagy a munkaidő végén telefonál.”
A Csokonai Színház dolgozói úgy tervezik, ha szükség van a segítségükre, januárban is munkába állnak a mentőszolgálatnál.
Hozzászólások