A Szuperkupa-győztes DEAC eddig nem szerepelt jól az Erste Ligában, csupán a FEHA19-et előzte meg a tabellán, ám ezúttal remekül kihasználta, hogy az UTE – amely szintén rosszul kezdett és 3/4-es mutatóval állt – nélkülözte elsőszámú kapusát, a válogatott Rajna Miklóst.
A 8. percben már 2-0 volt a hazaiaknak, majd közvetlenül az első szünet előtt tovább nőtt a különbség, és a fordulást követően sem tudta rendezni sorait a fővárosi együttes, a 24. percben újabb gólt kapott. A biztos vezetés tudatában kiengedett a Debrecen, és ez óriási fordulatot hozott: az Újpest nyolc és fél perc alatt feljött 4-3-ra. Innen kezdődött a harmadik harmad, sőt, a 45. percben Madácsi Benedek emberelőnyben egyenlített. A slusszpoén azonban mégis a DEAC-é volt: Révész Marcell az 57. percben gólra váltotta Kiss Patrik ellen magasbotért megítélt kiállítást.
DEAC–UTE 5–4 (3–0, 1–3, 1–1)
Debrecen, 450 néző. V: Soós, Haszonits, Kis-Király, Váczi
DEAC: Hetényi Z. – Jakabfy, Zalamaj / Bogesics, Szoszunov / Bukor (1), Vokla / Sándor B. (1) / DALECKY 1 (1), SPIRKO (2), Izacky 1 / Mazzag, Novotny (1), Mihalik A. 1 / Sági Martin (1), RÉVÉSZ M. 1, Molnár D. (1) / Szmirnov 1, Kozma F., Mihalik G. (1). Edző: György József
ÚJPEST: Sági Máté – V. Järvinen (1), Ph. Kiss 1 / BALÁZSI (2), Kmec / Tornyai, Kiss D. / Benk (1), Hentonen, Just / Kiss P. 1, Shirley (1), Kovács Alex (1) / Németh A., MADÁCSI 1 (1), Nemes 1 / Balogh B., Laskawy, Lászlóffy. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 37–49
Gól emberelőnyből: 4/1, ill. 2/1
György József: Gyönyörű, háromgólos első harmad után a második elején jött a negyedik, és azt hittük, az ötödik is majd magától. Erre egy megpattanó „hulló falevéllel” szépített az Újpest, amitől szétesett a játékunk. Hiába kértem időt, az sem használt. A harmadik harmadot a szívünkkel nyertük meg. Az erdélyi túra nagyon sokat kivett a srácokból, ennek tükrében így is szép ez a győzelem.
(MTI/HP)
Fotó: deac.hu










Hozzászólások