A fővárosban, a Magyar Zene Házában mutatja be szeptemberben induló, hazai és nemzetközi szinten egyaránt egyedülálló Kortárs könnyűzenei alapképzését a Debreceni Egyetem. A január 20-án, pénteken 16 órakor kezdődő prezentáción Wolf Katitól és a Könnyűzenei Intézet vezetőitől tudhatják meg az érdeklődők a részleteket többek között a nyolc választható szakirányról és a szakon oktató hazai művészekről, zenei szakemberekről.
Hiánypótló képzésként hirdeti a Debreceni Egyetem az új szakot, mely a DE Könnyűzenei Intézetének koordinálásával, a Zeneművészeti Karon érhető el a 2023-as általános felvételi eljárásban. Az új alapszakon összesen nyolc – könnyűzenei gitár, basszusgitár, billentyűs hangszerek, ütőhangszerek, ének, szaxofon, trombita és harsona – szakirányon tanulhatnak majd a hallgatók.
Kapusi Kálmán intézetigazgató a hirek.unideb.hu-nak elmondta: kiemelkedő lehetőséget kapnak azok a fiatalok, akik egyetemi szinten szeretnének foglalkozni a könnyűzenével, hiszen a hat félév teljesítését követően diplomás szakemberként dolgozhatnak a zeneiparban.
Kapusi Kálmán hozzátette: a szak létrejötte és elindulása, valamint a várható nagy érdeklődés azt bizonyítja, hogy a könnyűzenei képzésnek van létjogosultsága a felsőoktatásban. Mint mondta: huszonöt-harminc elsőéves felvételét tervezik, de könnyen elképzelhető, hogy többszörös túljelentkezést regisztrálhatnak majd a felvételi során.
A Kortárs könnyűzenei alapképzés január 20-án, pénteken 16 órától Budapesten, a Magyar Zene Házában is bemutatkozik.
Hozzászólások