A Music Hungary Szövetség, a szférába tartozók érdekvédelmi szervezete arra kéri a kormányt, hogy hozzon létre egy tervezhető ütemtervet a rendezvények számára, mivel a pandémia miatti lezárások óta 52 ezer zenei rendezvény maradt el, ezzel együtt sok zenész és szakember megélhetése került veszélybe. Kiemelték, nyárig még további 40 ezer zenei rendezvény fog elmaradni.
A szövetség létrezhozott egy munkacsoportot, melynek feladata a kormányzati szervekkel való együttműködés azért, hogy egy biztonságos zenei-kultúrális újranyitási programot dolgozzanak ki.
A Music Hungary Szövetség elnöke, Weyer Balázs így nyilatkozott:
„A kulturális szektor és a vendéglátás már olyannyira végveszélyben van, hogy nem az a kérdés, mikor nyithatnak, hanem az, ki lesz, aki még nyitni tud.”
Véleménye szerint az alábbi lépésekre lenne szükségük:
- tervezhetőségre: konkrétumokat szeretnének
- azonnali és hatékony állami segítségre: a kulturális piac szereplőinek nyújtott állami segítség
- 5%-os kulturális áfa bevezetésére
A közleményben hozzáteszik, Demeter Szilárd is támogatja az áfacsökkentés kérdését.










Hozzászólások