Lezárult a HealingPlaces nevet viselő nemzetközi együttműködés.
A 2022. június 16-án a megyei önkormányzat szervezésében Debrecenben megrendezett szakmai eseményen írták alá a Kelet-magyarországi Zöld Gyógyfürdő Hálózat alapítását jelző szándéknyilatkozatot.
Három év közös munka után júniusban zárul a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat és a BORA 94 Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Fejlesztési Ügynökség részvételével megvalósuló HealingPlaces nevű nemzetközi együttműködés, melyben a munkába bevont Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyei fürdők vezetői, a fürdővárosok polgármesterei, illetve az ágazat szakemberei segítették a hazai gyógyfürdők és gyógyhelyek természetközpontú, fenntartható fejlesztését segítő új eszközök kidolgozását.
A három éves munka végéhez közeledve, a projektben megismert tapasztalatokra és előzetes eredményekre alapozva elkészült a Kelet-Magyarországi Zöld Gyógyfürdő Hálózat későbbi munkáját segítő Fenntartható Gyógyfürdő Fejlesztési Koncepció is.
A rendezvényen mutatták be azt a döntéstámogató eszköz is, mely a hazai munkával párhuzamosan a lengyel szakmai csoport gondozásában került kidolgozásra, segítséget nyújtva a gyógyfürdő fejlesztések környezeti hatásainak értékeléséhez.
A Kelet-Magyarországi Zöld Gyógyfürdő Hálózat egy (jogi kötelezettségek nélküli) szándéknyilatkozat aláírásával szemlélteti, hogy a projektben mintaterületként kiválasztott és bemutatott 6 település:
- Bogács
- Debrecen
- Hajdúnánás
- Hajdúszoboszló
- Mezőkövesd
- Sárospatak
és gyógyfürdőik, illetve a Termál-Egészségipari Klaszter elkötelezettek a fenntarthatóság, a zöld megoldások minél szélesebb körű alkalmazása iránt.
A fürdőkről bemutatóvideók is készültek:
Forrás: Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat
Hozzászólások