A Ferencváros idegenben 3-0-ra legyőzte a Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga hatodik fordulójának szombati mérkőzésén, ezzel továbbra is százszázalékos. Amíg a fővárosi csapat a pályán alázott, a szurkolói a lelátón gyaláztak: többször is zúgott a "debreceni cigány parasztok, sose lesztek bajnokok" (ami ugye nyilvánvaló, nettó baromság), illetve a "nincsen hangotok, parasztok nincsen hangotok" (ami ultrák hiányában megválaszolatlan maradt).
OTP Bank Liga, 6. forduló:
Debreceni VSC – Ferencváros 0-3 (0-1)
——————-
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6240 néző, v.: Szabó
gólszerzők: Böde (12.), Sesták (66.), Radó (70.)
sárga lap: Máté (17.), Szécsi (32.), Zsidai (53.), Balogh N. (65.), Varga J. (74.), illetve Busai (43.), Cukic (81.)
Debreceni VSC:
——-
Radosevic – Jovanovic, Máté, Mészáros, Korhut – Bódi, Varga J., Zsidai (Ferenczi, 72.), Szécsi (Sidibe, 62.) – Balogh N. (Bereczki, 83.), Castillion
Ferencváros:
——
Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez – Sesták (Varga R., 83.), Nagy Á., Hajnal, Busai (Cukic, 68.), Lamah – Böde (Radó, 67.)
Jó iramban kezdődött a találkozó, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de gólt csak a vendégek szereztek, méghozzá a 12. percben Böde Dániel szezonbeli hetedik találatával. A folytatásban is nagy tempóban folyt a játék, több helyzet alakult ki a kapuk előtt. A feszültség érezhető volt a játékosokon, nem egyszer kemény összecsapások is előfordultak, az eredmény viszont nem változott a szünetig.
A második játékrészt a hazaiak kezdték aktívabban, ám nem tudták kihasználni a helyzeteiket, a Ferencváros pedig Sesták és Radó góljaival eldöntötte a mérkőzést.
Mestermérleg
– "Azért lett ilyen sima a vége, mert a második félidőben 1–0-s hátránynál mentünk előre, voltak helyzeteink, de amíg mi nem, ellenfelünk kihasználta a lehetőségeket. Főleg a második félidő elején tartottuk nyomás alatt a Ferencváros kapuját, de nem tudtunk betalálni” – értékelte a mérkőzést Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője az M4-nek.
– „Mindig sokat várok el a csapattól, természetesen a játékosok is sokkal többet várnak el maguktól, de most nagyon boldogok vagyunk, mert három fontos ponttal távozhatunk. Azért tudtunk ma nyerni, mert a megfelelő időben, a legjobb helyzetekben tudtunk gólt szerezni” – mondta Thomas Doll, a Ferencváros mestere.
(HP, MTI)










Hozzászólások