Mindössze kilencvenhét éves az a hír, amelyhez visszaugrunk e jegyzet elején: történt ugyanis, hogy 1926-ban megjelent egy cikk, miszerint az akkor már befutott író és kabarészerző, Rejtő Jenő eltűnt. Barátja, Karinthy Frigyes a Pesti Naplóban publikált egy írást, amelyet az – egyébként Bécsben rejtőzködő, ám a többség által halottnak hitt – írónak címzett, s melynek végén e szavak állnak: „Jenő, gyere haza, minden meg van bocsátva”.
Szerencsére Szoboszlai Dominknak nincsenek méretes bűnei, mégsem lenne etikus, ha a 3-0-ra megnyert, Bulgária elleni Eb-selejtezőt követően nem mea culpáznánk a legutóbbi jegyzet végett, amelyben azzal “ekéztük” a csapatkapitányt és Sallai Rolandot, hogy kő-papír-ollóval döntötték el, ki végezze el a tizenegyest.
Hétfő este is láthattunk egy kő-papír-ollót, Szoboszlai mesteri szabadrúgásgólja után, mintegy csibészes kikacsintásként a média, és a Puskás Aréna 60 ezer nézője felé. Ez a játékosság jellemezte, főként az első félidőben, a magyar válogatott futballját, Szoboszlai Dominik pedig igazi kapitányként, vezérként viselkedett és teljesített a pályán.
Játszd újra, Szoboszlai!
EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, G-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–BULGÁRIA 3–0 (3–0)
Budapest, Puskás Aréna, 60 000 néző. Vezette: Meler (török)
MAGYARORSZÁG: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Bolla (Nego, 86.), Nagy Á. (Kleinheisler, 73.), Vécsei (Kalmár Zs., 87.), Kerkez – Sallai (Csoboth, 73.), Ádám M. (Varga Barnabás, 59.), Szoboszlai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
BULGÁRIA: Naumov – Sztojanov, Antov, Galabov – Markov (H. Petrov, a szünetben), Karabeljov (Krasztev, a szünetben), Gruev (Sopov, 85.), N. Iliev, Petkov – Deszpodov, Delev (Ruszev, a szünetben). Szövetségi kapitány: Mladen Krsztajics
Gólszerző: Vécsei (7.), Szoboszlai (26.), Ádám M. (40.)
Hozzászólások