Arany pillanatok – A legendák Téged is várnak! – címmel nyílt kiállítás az Aranycsapat relikviáiból a 29. Tusványos keretében a helyi Városháza dísztermében.
A zsúfolásig megtelt teremben a megjelenteket Balogh Balázs, a Puskás Akadémia kommunikációs igazgatója, a Puskás Intézet vezetője köszöntötte, aki egyperces főhajtásra kérte a közönséget az Aranycsapat 12. játékosának, Szepesi György legendás sportriporternek az elhunyta alkalmából. A szónok elmondta, a Puskás, Grosics és Buzánszky-hagyaték az Akadémia birtokában van, s igyekeznek minél több helyen bemutatni azokat a szurkolók, futballszeretők körében. A tusnádfürdői kiállítást előzőleg már láthatták Madridban, Londonban, Szegeden, Gyulán, a világbajnokság idején pedig Debrecenben. Hamarosan pedig Skopjében és Barcelonában is bemutatják az ereklyéket. Az idei év évfordulós lesz, hiszen 65 éve született a legendás 6:3-as győzelme az egykori aranycsapatnak – tette hozzá.
Albert Tibor, Tusnádfürdő polgármestere örömmel jelentette be, hogy méltó helyen, a tavaly átadott Városháza dísztermében nyert elhelyezést a kiállítás. – Sok ilyen ereklyét kívánok a magyar nemzetnek – jegyezte meg.
Bilibok Géza helyi római katolikus plébános, valamint Tőkés László egykori református püspök szentelte meg, illetve áldotta meg a kiállítást, s mondott köszönetet a Mindenhatónak azért, hogy Arany nemzettel áldotta meg a magyarságot.
Üde színfolt volt az, amikor egy idős fociszurkoló megkérdezte, kit emlegetnek a leggyakrabban Magyarországon az Aranycsapatból. – Természetesen, Czibort, hiszen a kocsmákban így rendelnek: egy deci bort, két deci bort. Egy másik idősebb férfi büszkén mutatott meg egy Buzánszky Jenő által dedikált zászlót, melyet jeles eseményeken mindig magánál tart.
Kép és szöveg: Nyírő Gizella










Hozzászólások