Molnár Gina neve- és hangja- sokaknak ismerős lehet Debrecenben, hiszen már több, mint 10 éve tölthetik vele a délelőttöket a rádióhallgatók a cívisvárosban. 8 éve húzott egy merészet, és decoupage (ejtsd: dekupázs) technikával kezdett design vállfákat készíteni. Bizony, jól olvasta: vállfákat, amikben talán rajta kívül nem sokan látták a potenciált. Ő mégis kihasználta ezt az apró lakberendezési eszközt, hogy egyedit alkothasson, a siker pedig nem maradt el. Hatalmas utat járt be saját készítésű termékeivel, mára pedig ő vezeti az érdeklődők kezét a siker és az ízléses végeredmény felé workshopjain és oktató videóin keresztül.

Kevés olyan embert ismerek, aki- jöjjön bármilyen probléma- minden körülmények között képes pozitív és derűlátó lenni. Molnár Gina ilyen. Mindenkihez van egy jó szava, bárkit megajándékoz egy mosollyal és akár egy gyufásdobozból is képes kreatív, szívhez szóló ajándékot varázsolni. Sőt, nemcsak ő, de neki köszönhetően bárki. 8 évvel ezelőtt vágott bele a kézműveskedésbe, saját készítésű design vállfáival. Decoupage technikával dekorálta ki a fa ruhatartókat egyedi kéréseknek megfelelően. A történet innen tipikus sikersztori: egyre több lett a megrendelés, egyre többféle dekorációs elem került ki a kezei közül és egyre szélesebb körben lett ismert kreativitása. Valahol félúton született meg az ötlet, hogy a vállfák mellett bővüljön a paletta, amihez kellett egy jól csengő márkanév. Mi más lehetett volna, mint a “happy” és a “Gina” szavak “szerelemgyereke”, a Ginappi?
A Ginappi 2018-ra országos ismertségre tett szert: Gina több tévéműsorban is vendégeskedett és igyekezett megmutatni a nézőknek, hogy ők is képesek szépet és egyedit alkotni. Workshopokat szervez, online csatornáin pedig tutorial videókban mutatja meg, hogyan gyárthatunk mi is olyan kopogtatót az ajtónkra, amit a harmadik utcában lakó szomszéd is megirigyel. Az idei év az ő terveit is átrajzolta, alkalmazkodnia kellett a megváltozott körülményekhez. Vajon sikerült neki?

Az egész évet úgy terveztem 2019 végén, hogy 2020-ban még jobban ráállok a workshop eseményekre, mert nagyon jó élmény együtt alkotni. Viszont jött a járvány és nem mertem belekezdeni. Elfogadtam, hogy ez az év más lesz, de végül kiderült, hogy mégsem volt rosszabb, mint a többi, nem lazsáltam el ezt az időszakot sem.
kezdi az évértékelőt Gina. Ezt el is hiszem neki, hiszen- ahogy ő fogalmaz- még a szabadnapjain is az újabb videóin, alkotásain töri a fejét.
Pont ennek a lendületnek köszönhetően, és annak, hogy gyorsan adaptálódott a kialakult helyzethez és a személyes workshopok hiányához, 2020 új felismeréseket is tartogatott neki.
Igazolta ez az év azt, amit jól tudtam előtte is: hogy az oktató videók nagyon mennek és az online tanfolyamok is. Mindenképpen ebben kell gondolkodnom a jövőben, sokkal inkább ebben, és az online workshopokban, mint a személyes találkozókban. Erről sem szeretnék lemondani, mert annak olyan varázsa van, ami semmivel nem pótolható. Amikor ott vagy a workshopodon és bebizonyítod a résztvevőknek, hogy nagyon is képesek egy kis segítséggel egy gyönyörű kopogtatót elkészíteni…, megszületik a végeredmény és csillog a szemük, és büszkék magukra, hogy megcsinálták, na… az a csúcsa mindennek, hogy boldogok attól, hogy bebizonyítottad nekik, hogy képesek rá.
Az internetes oktatásban, vagy az online tutoriálokban tehát hatalmas erő lakozik, 2020-nak köszönhetően egy újabb jól használható csatornává nőtte ki magát a kézműveskedés oltárán. Gina minden közösségi felületen népes követői bázissal bír, sokan inspirálódnak tőle, de még többen fogadják meg a tanácsait, amit a videóiban ad kreatív bloggerként.
Azt tapasztaltam, hogy ez az a tér, amire építhető a jövő. Szóval amíg net van, amíg az emberek nyomkodják a telefonjukat szebbnél szebb dolgok, ötletek után kutatva, addig nekem lesz dolgom. A legtöbb követőt 2 videóm hozta az oldalra. Az egyik, amikor megmutattam, hogy hogyan készül a mezei kopogtatóm. Hihetetlen, hogy Facebookon majdnem egymillió emberhez jutott el. Ez is igazolta, hogy az emberek imádnak ilyeneket nézni, pedig sokan talán nem is fogják elkészíteni. Ja és a videó sok mindent bizonyított nekem, például hogy nem kell tökéletes kamera, tökéletes felvétel, tökéletes képminőség, elég melegítőben azt csinálni, amit más csak szeretne.

Az új helyzet és az új kapcsolódási mód pedig új ötleteket eredményez ebben a zűrzavaros évben. Vagy pont ellenkezőleg, alkotói válságba sodorja az alkotót?
Szerencsére nyoma sem volt az alkotói válságnak és magának a bizonytalan időszak megélésének sem. Jó érzés, ha az ember a családjának köszönhetően mindig biztonságban tudhatja magát, mert az ad kellő magabiztosságot ilyen új helyzetekben, mint amit most is élünk. Abból a szempontból örülök ennek az egésznek, hogy nem lehet csavarogni, így több időt töltök a műhelyemben munkával. A kilátástalan helyzet ellenére nem féltem kockáztatni sem, alapanyagba fektetni, mert mindvégig hittem benne, hogy minden ugyanúgy megy majd, mint eddig és így is lett. Az emberek most több időt töltenek otthon, mint eddig bármikor, így még fontosabb lett, hogy ez idő alatt milyen tárgyak veszik őket körül, illetve az alkotó boxaim is népszerűbbek lettek épp emiatt, mert volt idő az elkészítésükre. Szóval volt mit csinálni, olyannyira, hogy hosszabb legyen a nap, rá kellett szoknom a koránkelésre. Egész nyáron hajnalban kötöttem a mezei kopogtatókat és élveztem, ahogy sorra jönnek az üzenetek, hogy mennyire tetszenek az alkotásaim élőben. Ez adta a legtöbb erőt ahhoz, hogy másnap is végig dolgozzam a napot.

A DIY tartalmak mellett az esküvői szektorba is beírta a nevét a Ginappi márkanév, hiszen a menyasszonyok hajdísze is az ő keze munkáját dicsérte a tavalyi és az idei szezonban is, a legtöbb Hajdú-Bihar megyei esküvőn. Az ólomüveg neki köszönhetően reneszánszát élte 2020-ban, ugyanis extravagáns gyűrűtartókat készített belőle, ami sztáresküvőn is felbukkant a nyár folyamán.
Mindenkinek kellene valami, amiben kikapcsolódhat. Főleg most, ebben a helyzetben kell valami, amibe menekülhetünk. Hobbira mindenkinek szüksége lenne, kár hogy sokan lusták megtalálni azt, ami valóban boldoggá teszi őket, pedig amiben az embernek sikerélménye van, az segítheti kizökkenteni a hétköznapok monotonitásából. Mindegy, hogy ezt a konyhában találja meg, mert szeret főzni, köt, ír, kertet ás vagy kézműves dolgokat készít, mint én, a lényeg, hogy létrehozol valamit, ami téged boldoggá tesz.
A 2020-as esztendő tehát jött, körbenézett, belekóstolt mindenkibe – szinte kivétel nélkül- mindenkibe. A kreatív emberektől a személyes találkozásokat, a face to face visszacsatolást vette el, de adott is, méghozzá új eszközt, hogy egymásra találhassanak követőikkel. Menni kell tovább, rendületlenül, és hinni abban, hogy az egyediség és a kreativitás megtalálják az utat az értő közönség felé. Arra a kérdésemre, hogy mi a célja a következő esztendőre, sőt, az előtte álló alkotó évekre, Gina a következőket válaszolta:

Nem szeretnék minden áron sikeresebb lenni, sőt, semmilyen áron. Engem szimplán az boldog emberré tesz, hogy megtaláltam a hobbim, ami a hivatásom lett. Örömet okoz, hogy van egy oldalam, ahol megoszthatom a munkáimat és a véleményemet most és az elkövetkező években. A földnek nincs szüksége több sikeres emberre, én inkább olyan szeretnék lenni a jövőben is, aki közösségben, összefogásban gondolkodik és mindent megtesz azért, hogy jobb emberré váljon. Kíváncsian várom 2021 kihívásait.
Hozzászólások