A résztvevők a könyvtárban kivetítőkön, élőben követhették a hat műtétet és közben kérdezhettek is az operáló orvosoktól.
Innovatív sebészeti eljárást ismertettek bemutató műtétek keretében a Debreceni Egyetemen– olvasható a hirek.unideb.hu-n. Mint írják,
Magyarországon a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikáján használják a legszélesebb körben az indocián-zöld festéket, többek között pajzsmirigy-, emlő-, vastag- és végbél műtéteknél, illetve gyomor- és májdaganatok operációjánál. A debreceni szakemberek tapasztalataikat az intézményben rendezett országos szimpóziumon osztották meg a hazai orvosokkal. A programon hat élő műtéti közvetítést láthattak a résztvevők.
Ez a szakmai esemény volt az első a témában, amelyen
bemutató műtéteken ismertették az indocián-zöld festék és fluoreszcencia-vezérelt sebészet alkalmazási lehetőségeit.
A résztvevők a könyvtárban kivetítőkön, élőben követhették a hat műtétet és közben kérdezhettek is az operáló orvosoktól.
A szimpózium résztvevői többek között pajzsmirigy-, emlő-, illetve laparoszkópos vastagbél-, és gyomorműtétet, epehólyag-eltávolítást, illetve májreszekciót láthattak. A Sebészeti Klinika szakemberei bemutatták, hogy a festék hogyan segíti a sebészeket a műtét során és hogyan járul hozzá a beteg biztonságához, valamint gyorsabb gyógyulásához.
ismertette Tóth Dezső, a DE Klinikai Központ Sebészeti Klinika igazgatója.
Az indocián-zöld (ICG) festék használata a sebészetben nem új keletű, de még nem igazán elterjedt, felhasználási területe nincs teljes mértékben kikristályosodva.
A technikát Magyarországon a debreceni Sebészeti Klinikán alkalmazzák a legszélesebb körben.
Forrás: Sajtóközpont – CzA
Hozzászólások