Elrendelte a bűnügyi felügyeletét a Miskolci Járásbíróság annak a két diósgyőri futballszurkolónak, akik a vendégcsapat szurkolóit akarták megtámadni egy februári labdarúgó-mérkőzésen a borsodi megyeszékhelyen.
A Miskolci Törvényszék közleményében azt írta, a gyanúsítottak, valamint a legalább 50-100 főből álló szurkolói csoport február 24-én a miskolci stadionban megrendezett DVTK – Fehérvár FC mérkőzés lefújását követően előre kitervelten, a rendőrök által kísért, gépjárműveikkel konvojban távozó vendégszurkolók felé támadólag indultak meg. A fogvédőt, kámzsát, símaszkot és kapucnis pulóvert viselő gyanúsítottak és többi hazai szurkoló sértő és erőszakos rigmusokat kiabáltak a vendégcsapat drukkerei felé.
A gyanúsítottak cselekménye bizonyítottság esetén alkalmas felfegyverkezve, csoportosan elkövetett közösség tagja elleni erőszak bűntettének a megállapítására. A bíróság végzése nem végleges.










Hozzászólások