Újabb mérföldkőhöz érkezett a Sensirion debreceni gyárának megvalósítása. A Xanga Ventures Magántőkealap-kezelő Zrt. és a Szinorg Universal Vagyonkezelő Zrt. beruházásában épülő Határ úti termelőüzem elérte legmagasabb pontját, ez alkalomból egy távirányítású daru segítségével ünnepélyesen elhelyezték az ilyenkor szokásos bokrétát is a létesítmény tetején.

A járványhelyzet miatt online közvetítés formájában megszervezett eseményen Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere elmondta, ez az ünnepség jól mutatja, hogy a város gazdasági fejlődését a pandémia sem állíthatja meg. – A Sensirion, mely digitális mikroszenzorok és-rendszerek gyártásával foglalkozik, tovább erősíti a debreceni gazdaság válságtűrő képességét, hiszen termékeiket az egészségipartól az autóiparig nagyon sok területen használják.
Hangsúlyozta, egy ilyen innovatív cégnél való munkavégzés a debreceni gazdaság és a munkavállalók számára is lehetőséget nyújt a fejlődésre.
2020-ban összesen 566 munkahelyet teremtettek a Debrecenbe befektető cégek, mintegy 72 milliárd forint értékben. Ez a szám 2015-ben 130 fő és 8 milliárd forint volt, a fejlődés tehát jelentős.
Barcsa Lajos hozzátette: az önkormányzat a közeljövőben javítja és biztonságosabbá teszi a – mintegy 60 cég otthonául szolgáló – Határ úti ipari parkhoz vezető autós-és kerékpáros közlekedést.
Patrick Good, a Sensirion Holding AG igazgatója elmondta, a következő hónapokban megkezdődik a Debreceni Regionális és Innovációs Tudományos Technológiai Parkban megvalósuló épület kivitelezésének utolsó fázisa. – A projekt következő lépéseként elkezdjük majd élettel megtölteni az épületet, ami azt jelenti, hogy elkezdjük telepíteni az infrastrukturális berendezéseket. A korszerű épület a szigetelési/hővisszanyerési, valamint az épületfelügyeleti rendszerek tekintetében a legmodernebb technológiákat fogja alkalmazni. A legfontosabb technológiai elemek közé tartozik két tárolótartály (az egyik hűtésre, a másik pedig fűtésre, geotermikus energia használatával), ami biztosítja a megfelelő környezeti viszonyokat a termeléshez (légkezelés, fűtés, hűtés) – ismertette.

Az első ütemben megépülő 5000 négyzetméter alapterületű, magas műszaki színvonalú üzemben, a járvány ellenére még idén nyáron megkezdődik a termelés, mintegy 50 fővel – mondta Ábrahám László a magyar leányvállalat ügyvezetője. Emellett bejelentette: a Sensirion szeretne hozzájárulni Debrecen Smart City programjához is, a világ egyik legmodernebb légellenőrző rendszerével. – Ez képes arra, hogy ha kihelyezzük a szabad ég alá, a szokásos időjárási paramétereken túl, tudja mérni a levegő minőségét, tehát környezetvédelmi paramétereket is – mondta.
A tervek szerint a következő években a Sensirion debreceni üzeme több ütemben újabb egységekkel bővül majd, és néhány éven belül a munkavállalók száma eléri a 200 főt.
Az Alföld Televízió riportját itt tekinthetik meg:
Hozzászólások