A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikáján is megkezdte működését a KórházSuli, melynek keretében egy pedagógus immáron a kórházban, közvetlenül a betegágyak mellett is segíti a tartósan beteg gyermekek tanulását és gyógyulását – jelentette be Tóthné Almássy Mónika, a KórházSuli Alapítvány vezetője a Fórum Bevásárlóközpontban tartott sajtótájékoztatón. Hozzátette: ma Magyarországon közel 2 ezer tartósan beteg gyermek él, akik állapotuk miatt nem tudnak iskolába járni.

Dr. Szabó Tamás, a klinika megbízott igazgatója szerint a KórházSulival való együttműködés által, egy komplex gyógyító folyamatban részesülhetnek a kis betegek. – A velük való foglalkozás során szükséges speciális pedagógiai felkészültség, és a könyvekből nem elsajátítható lelki indíttatás csodálatos eredményei révén, az orvosi kezelések hatékonysága is bizonyítottan javul – emelte ki az igazgató.
A DE KK Gyermekgyógyászati Klinikája évente 23 ezer járó – és közel 10 ezer fekvőbeteget lát el, 40 százalékuk krónikus betegség miatt gondozott, vagy súlyos akut betegségből lassan felépülő. Szeptembertől Sipos Adrienn a KórházSuli pedagógusa segíti a beteg gyermekek felzárkózását. Mint mondta, alapvetően az élménypedagógiában hisz, az oktatással párhuzamosan pedig fontosnak tartja a gyermekek önbizalmának erősítését is.
A KórházSuli az elmúlt 6 évben országszerte több mint 600 gyermek felzárkózását és visszailleszkedését támogatta. Az alapítvány – önkéntes középiskolások és egyetemisták segítségével – a kórházból kikerülő gyerekek otthoni tanulását is támogatja.
Hozzászólások