A konzorciumi partnerek az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Kara és Természettudományi Karának Matematikai Intézete (konzorciumvezető partner), a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Természettudományi és Informatikai Kara, a Debreceni Egyetem (DE) Informatikai Kara, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) Információs Technológiai és Bionikai Kara.
Az eszközrendszer központi elemeit alkotó, az egyes partnerintézmények által létrehozott szakmai műhelyekben, illetve tematikus szakmai csoportokban oktatók, kutatók és hallgatók végeztek az informatika kurrens és jelentős területein kutatásokat.
A hallgatók a műhelyek által nyilvánosan meghirdetett kutatási témákra való jelentkezéssel, ösztöndíj-pályázatok elnyerése útján csatlakozhattak a projekthez. A fiatal kutatók ezen kívül célfeladatokkal, illetve kinevezéssel is bekapcsolódhattak a projekt munkájába.
A projekt négy éve alatt több mint 900 személy vett részt a projektben folyó szakmai tevékenységekben, akik közül a fiatal kutatók (doktori hallgató, doktorjelölt, 40 év alatti posztdoktor) száma meghaladta a 200-at, a közreműködő oktatók száma pedig több mint 100 volt. A további résztvevők BSc, illetve MSc hallgatók voltak.
A hallgatók és mentoraik közös kutatásának eredményességét bizonyítja az elért eredményekről megtartott nagyszámú konferenciaelőadás (250-nél több, nagyrésze nemzetközi konferencián), valamint a publikált tudományos dolgozatok számának jelentős növekedése. (450 publikáció, amiből 360 idegen nyelvű)
A projekt hozzájárult 20 személy szintlépéséhez.
A projekt hozzájárult a doktori képzés színvonalának emeléséhez is. Doktori hallgatók számára rendezett szemináriumok, előadássorozatok, tudományos konferenciák, készségfejlesztő programok és tréningek, valamint a doktori programok kutatási portfóliójának és humánerőforrásainak bővítése szolgálta ezt a célt. Számos PhD értekezés készült a projekt támogatásával.
A tudományos munka iránti érdeklődés felkeltésére a projektben tehetséggondozó szemináriumok működtek a BSc és MSc hallgatók számára.
A kapcsolati háló bővítése céljából a projekt támogatta az oktatók, mentorok külföldi tapasztalatszerzését, konferencia-, illetve tanulmányútjait. Ugyancsak a kapcsolati háló bővítését szolgálták a projekt támogatásával megrendezett nemzetközi és hazai konferenciák.
Az MSc és BSc hallgatók a projektben végzett tudományos munkájuk során elért eredményeiket publikációk, illetve diplomamunkák, szakdolgozatok formájában hasznosíthatták. Számos, a projektben résztvevő hallgató ért el szép sikereket a tudományos diákköri konferenciákon (TDK-n). A projektbe bevont hallgatók, oktatók aktív szereplésükkel, tevékenységükkel segítették a szakkollégiumok munkáját is.
Forrás: ELTE IK










Hozzászólások