A Kultúr Point Egyesület 2022. július 1. és 2023. június 30. között két tehetséggondozó programot valósított meg Görbeházán.
Melyek em voltak mások, mint a „Tálentum-Innováció-tradíció” – Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása.
Ebben a digitális kompetencia fejlesztése volt a cél, melyben 15 fő 10-18 éves korú tehetséges görbeházi fiatal vett részt. Az összesen 60 órás tehetséggondozó munka kézzelfogható eredménnyel zárult, a program során elkészített interjúk és feldolgozott fotók a település emberi élethez kapcsolódó szokásait megörökítő kötetben jelentek meg.
A támogatás összege 3. 260 000 forint, a programban közreműködött Rózsa Ibolya és Váradi Levente.
Az elkészült könyv teljeskörű nyomdai előkészítése és kivitelezése, az oktatók tiszteletdíja, valamint könyvelési díj kifizetése mellett a lebonyolító egyesület számára a további eredményes munkát szolgáló értékes technikai eszközök: laptop, projektor, projektorállvány, vetítővászon, irodaszerek és nagy teljesítményű nyomtató lett beszerezve.
A résztvevők és önkéntesek logóval ellátott pólót kaptak és családjaikkal együtt ingyenes kirándulásokon vettek részt Gyulán és Debrecenben. Mikulás csomagban és karácsonyi ajándékban részesültek a részvevő fiatalok, amellett a közös programok, a két könyvbemutató és a karácsonyi családi délután alkalmával a vendéglátás, az élelmezés is a támogatásból valósult meg.
A „Csicsergő Fészek” – Speciális fejlesztést célzó program 12 fő, 5-7 éves korú óvodás gyerek tehetségének kibontakoztatására nyújtott lehetőséget. 80 órában komplex tehetséggondozás zajlott, Kovács-Gál Nóra, Kovács Gábor és Rózsa Ibolya irányítása alatt a gyerekek élményszerű oktatásban vettek részt a népzene és a néptánc eszközeinek felhasználásával. A támogatás összege 3.500000 forint, amelyből oktatási segédanyagok, Ringató könyvek, logóval ellátott pólók, kézműves alapanyagok kerültek beszerzésre. A programok alkalmával az étkezés költségeit a pályázati forrás fedezte, a Mikulás-csomaggal és karácsonyi vendéglátással együtt. A pályázatból a gyerekek családjukkal együtt ingyen jegyet kaptak a Vojtina Bábszínházba, az odautazás is ingyenes.
A pályázatot lebonyolító egyesület értékes technikai eszközöket, notebookot és aktív hangfalszettet vásárolt, valamint irodaszerekre, nyomtató papírra és patronokra, technikai eszközökre, fogyóeszközökre, kézműves alapanyagokra, ajándéktárgyakra fordították a maradék összeget.
A pályázat biztosította a szakmai közreműködők tiszteletdíját.
Mindkét tehetséggondozó program a Nemzeti Tehetség Program és a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával, a Nemzeti Tehetség Alapból valósult meg.
Hozzászólások