Általában az apaság egyértelmű: akivel az anyának intim kapcsolata volt, azé a gyerek.
Bonyolíthatja a helyzetet, ha a nő fogantatási időszakban több férfival is lefeküdt. Ilyenkor az apasági teszt dönt, ami általában 98%-os biztonsággal megmondja, ki nemzette a gyermeket. Viszont vannak ettől sokkal bonyolultabb szituációk.
2002 nyarán egy amerikai nő, Holly Marie Adams először Richard Millerrel szexelt, majd azt követően pár órával később, az éjszakát Raymon Millerrel töltötte. A nő teherbe esett és Raymon Millert nevezte meg a gyermek apjának.
A férfi azonban nem nyugodott bele és testvérét, Richardot egy missouri állambéli bíróság elé rángatta és apasági tesztet követelt. Az egypetéjű ikrek esetében a teszt nem meglepő módon megegyező eredményt mutatott. Mindkettejük esetében 99,9 százalékosan valószínűsítette az apaságot. Mivel a DNS-vizsgálat alapján lehetetlen volt dönteni, az édesanya megérzésére hivatkozva, Fred Copeland bíró Raymont kötelezte a gyerektartás megfizetésére. A férfi ezt nem akarta tudomásul venni és egy hosszas jogi huzavona vette kezdetét.
Az ítéleten teljesen felháborodott Raymon ügyvédje is, véleménye szerint teljesen megalapozatlan a bíró döntése.
Kérdem én: ha a bíró úrnak egy gyilkossági ügyben kellene döntenie, akkor is ilyen könnyedén mutatna rá valamelyikükre, hogy neki kell villamosszékbe ülnie?
Végül az ügy három év után a legfelsőbb bíróságon fejeződött be. Mivel tudományosan nem lehetett meghatározni hogy ki az apa, helybenhagyták az első fokú döntést.
Raymon teljesen fel volt háborodva:
Az az állam hibája, hogy képtelen megfelelő módon bizonyítani ki az apa. Ha meg az ő hibája, akkor fizessen is!
Legyen a történetnek a tanulsága az , hogy ha már több férfival szexelünk, akkor legalább ne egypetéjű ikrek legyenek.
Hozzászólások