2025. december 21. vasárnap
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Régió

Elkezdődik a Gázvezeték utca korszerűsítése

HajduPress Szerző HajduPress
2018/03/10
kategória: Régió
1 0
0
FacebookTwitterE-mail

Az Új Főnix Terv közlekedésfejlesztési programjában 2017-ben elkészült az Árpád tér és a Nyíl utca átépítése, valamint a belvárosi egyirányúsítás, amelynek befejező – elsősorban a kerékpárutakat érintő – szakasza jelenleg is folyamatban van. A következő lépés a 33. számú főutat, a 4. számú és a 47. számú állami főutakat érintően jelzőlámpák programmódosítása és összehangolása volt, amely az elmúlt hetekben ért véget. Az önkormányzat 2018. január 15-én szerződött le az érintett útszakaszok mentén található közúti forgalomirányító jelzőlámpák programjainak felülvizsgálatára, valamint a szabályozástechnikai módosítások elvégzésére annak érdekében, hogy a csomópontok áteresztőképessége javuljon. A szükséges vizsgálati és tervezései feladatok elvégzését követően az útszakaszok kezeléséért felelős Magyar Közút Nzrt-vel közösen 2018. február 15-ig elkészült a jelzőlámpák módosítása, mely elősegíti a főútvonalak forgalmának gyorsabb levezetését. A beavatkozásokat az önkormányzat finanszírozta nettó 14 795 000 Ft-ból. 2018. március 12-én, hétfőn a Gázvezeték utca átalakítása kezdődik el, ahol a következő átalakításokat végzi el a kivitelező:

 
1. Mikepércsi út – Gázvezeték utca: a kereszteződésben kiszélesítik a Mikepércsi útról a belváros felől jobbra a Gázvezeték utca felé és a Gázvezeték utcáról jobbra a városhatár felé a Mikepércsi útra kanyarodó sávot annak érdekében, hogy a nagyobb járművek is biztonságosabban tudjanak kanyarodni. Ezzel együtt a gyalogátkelőt beljebb, a Gázvezeték utca felé teszik át.
 
2. Gázvezeték utcán egy új sávot alakítanak ki a Mikepércsi úttól az Epreskert utca és az Öreg János utca közötti szakaszig. Így három sávon haladhat a forgalom: kettőn a Mikepércsi út irányába, egy sávon pedig a másik irányba. A sávszélesítéseknek köszönhetően lehetőség nyílik arra, hogy a jelenleg forgalmi sávban kialakított Epreskert utcai autóbusz megálló autóbuszöbölbe kerüljön át.
 
3. Gázvezeték utca – Keve utca: a Keve utca torkolatában a kanyarodást segítő forgalomtól elzárt terület kerül felfestésre.
 
4. Gázvezeték utca – Epreskert utca: a meglévő, egy gyalogátkelőhely mellé létesül két új az Epreskert utcát keresztezve. Jelzőlámpa mindegyik ágon.
 
5. Gázvezeték utca – Öreg János utca: korszerűsítik a gyalogátkelőt és jelzőlámpát szerelnek fel.
 
6. Gázvezeték utca – Bádogos utca: buszöblöket alakítanak ki mindkét irányból, így a megálló autóbuszok nem tartják fel a forgalmat.
 
7. Gázvezeték utca – Egyletkert utca: új buszöblöket alakítanak ki mindkét irányból.
 
8. Gázvezetéké utca – Kanális utca: új buszöblöket alakítanak ki mindkét irányból arra tekintettel, hogy hamarosan elindul a Kanális utcával párhuzamos Mandolás utca építése. A Kanális utca felől új gyalogátkelő is létesül jelzőlámpával.
 
9. Gázvezeték utca – Balaton utca: új gyalogátkelő épül a Balaton utca irányából és jelzőlámpákat telepítenek a csomópontba.
 
10. Gázvezeték utca – vasúti átkelő: a városvezetés kérésére a MÁV a várakozási idő csökkentése érdekében a Nagyállomás biztosítóberendezését – a biztonsági előírásoknak és a forgalmi szabályoknak megfelelően – jelentős mértékben átalakította, amire a vasúttársaság több tízmillió forintot fordított. Az új biztosítóberendezés már lehetővé teszi, hogy az állomás irányából érkező vonat előtt is csak akkor záródjon a sorompó, amikor a vonat már közelít az átjáróhoz. A sorompó lecsukódása és felnyitása automatikusan, a közlekedő vonatok hatására történik, így a várakozási idő a korábbi 9-10 percről 2 percre csökkent.
 
Összességében a Gázvezeték utcán 8 csomópontot alakítanak át és négy helyszínen telepítenek jelzőlámpákat; emellett 7 új buszöböl épül.
 
A kivitelezés 2018. március 12-én kezdődik és várhatóan 3 hónapig tart. A munka szakaszosan forgalomkorlátozással jár. 2018. március 19-től előreláthatólag két hétig a Gázvezeték utcának a Mikepércsi utca és az Epreskert utca közötti szakasza teljes egészében lezárásra kerül majd. A Gázvezeték utca a Mikepércsi út felől ez idő alatt az Epreskert utca felől lesz megközelíthető.
 
A beruházás összege nettó 255 641 831 forint, amely az Innovációs iparterület elérhetőségének javítása nevű TOP-6.1.5-16-DE1-2017-0001 azonosító számú projekt keretében kerül finanszírozásra.

 

1 of 1
- +

Megosztás:

  • Click to share on X (Opens in new window) X
  • Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Click to share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Click to share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

Ittasan okozott halálos balesetet, de a börtönbe már nem akart bemenni

Következő Cikk

Hétfőtől érkeznek az ajándék tízezresek – ön is kap?

KapcsolódóCikk

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesületére szavaztak a legtöbben a Cívis Ház Zrt. jótékonysági kampányában
Régió

A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesületére szavaztak a legtöbben a Cívis Ház Zrt. jótékonysági kampányában

2025.12.21.
A derecskei mentősök idén is örökbe fogadtak egy fenyőfát
Régió

A derecskei mentősök idén is örökbe fogadtak egy fenyőfát

2025.12.21.
Aranyosi Péter Debrecenben
Kult

Aranyosi Péter Debrecenben

2025.12.21.
Következő Cikk

Hétfőtől érkeznek az ajándék tízezresek - ön is kap?

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

Veszélyessé vált a levegő minősége Debrecenben

2025.12.18.
Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

Budapest után Debrecenben is lehet ország- és vármegyebérlettel utazni

2025.12.16.
Rövid időn belül visszaadták a hajdúnánási járőrök az ellopott elektromos rollert

Rövid időn belül visszaadták a hajdúnánási járőrök az ellopott elektromos rollert

2025.12.17.
„Gyorsan jöjjetek” – négyéves kisfiú telefonált a mentőknek, megmentette az édesanyja életét

„Gyorsan jöjjetek” – négyéves kisfiú telefonált a mentőknek, megmentette az édesanyja életét

2025.12.15.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9388 Megosztás
    Share 3755 Tweet 2347
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8843 Megosztás
    Share 3537 Tweet 2211
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3273 Megosztás
    Share 1309 Tweet 818
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3218 Megosztás
    Share 1287 Tweet 805
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3144 Megosztás
    Share 1258 Tweet 786
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Megszűnt a Gainax animációs stúdió
  • A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesületére szavaztak a legtöbben a Cívis Ház Zrt. jótékonysági kampányában
  • Már lehet szavazni, hogy melyik játékok nyerjék 2025. évi Steam Díjakat
  • A derecskei mentősök idén is örökbe fogadtak egy fenyőfát
  • Aranyosi Péter Debrecenben
  • Változások állnak be a záhonyi határátmenetben közlekedő vonatok menetrendjében január 31-ig
  • Halálos közúti baleset történt az M4-esen

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2025 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

 

Loading Comments...
 

    %d