A címvédő és hatszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte vasárnap a Forma-1-es Emilia Romagna Nagydíját, ezzel csapata megvédte konstruktőri világbajnoki címét.
Korábban egyetlen konstruktőr sem nyert sorozatban hét vb-címet, ez a Mercedesnek sikerült először, mivel négy versennyel az idény vége előtt behozhatatlan az előnye a pontversenyben második Red Bull előtt.
Hamiltonnak – aki egy hete adta át a múltnak a legendás hétszeres vb-győztes német Michael Schumacher 91 sikert számláló rekordját – ez volt idei kilencedik, pályafutása során pedig a 93. futamgyőzelme, amivel tovább növelte előnyét az összetettben.
A második helyen csapattársa, a finn Valtteri Bottas, a harmadikon pedig az ausztrál Daniel Ricciardo (Renault) végzett Imolában.Kimi Räikkönen fantasztikus versenyt teljesített, egészen 45 körön keresztül kinn tudott maradni a rajtot követően a sárga oldalfalú közepes gumikon. A gumielőny nem jött be végül neki, mert Verstappen defektje miatt a Safety Car összerázta a mezőnyt. Kimi végül a kilencedik pozícióban ért célba.
Hozzászólások