Hivatalosan is megerősítették, hogy készül az új Csillagkapu az Amazon égisze alatt, ráadásul az eredeti sorozat egyik alkotója, Martin Gero is részt vesz a produkcióban – számolt be a Variety.
„Húsz évvel ezelőtt az első igazi tévés munkám a Csillagkapu: Atlantis című sorozat volt. Öt évet töltöttem a franchise-nál, mindhárom sorozaton dolgoztam. A Csillagkapu megtanított mindenre, amit a televíziózásról tudni kell – ez már a DNS-embe van írva. Rendkívül izgatott vagyok, hogy az Amazon MGM Studios rám bízta e hihetetlen franchise következő fázisát. Azok számára, akik újranézéssel és rendíthetetlen hittel tartották életben mindezt – ez nektek szól. Azok számára pedig, akik újak a világunkban – ígérem, hogy valami rendkívüli vár rátok”
nyilatkozta Gero.
Az új történetről még nem mondtak részleteket, de annyit már lehet tudni, hogy az Amazon MGM Studios gyártja majd, és egy új korszakot szeretnének megteremteni a közel 30 éve népszerű sci-fi univerzumban. Gero, aki a Csillagkapu stábjában kezdte pályáját, most showrunnerként működik közre a produkcióban.
A projekt mögött olyan nevek szerepelnek még, mint Dean Devlin és Roland Emmerich, az 1994-es Csillagkapu alkotói. A korábbi Stargate-sorozatok meghatározó kreatív emberei, Brad Wright és Joseph Mallozzi tanácsadóként lesznek jelen.










Hozzászólások