2026. április 3. péntek
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Kult

Évadnyitó a Csokonaiban: íme minden részlet

HajduPress Szerző HajduPress
2016/08/22
kategória: Kult
1 1
0
FacebookTwitterE-mail

A debreceni Csokonai Nemzeti Színház 2016. augusztus 22-én tartotta évadnyitó társulati ülését, amelyen a színház vezetőin – Ráckevei Anna igazgatón, Gemza Péter művészeti vezetőn és Szabó Sipos Máté zenei vezetőn kívül Komolay Szabolcs, Debrecen kultúráért felelős alpolgármestere is felszólalt.

Az eseményen a teátrum igazgatója a nyári eseményekről – a nehéz, és a szívderítő történésekről egyaránt – beszámolt. A nyár legszomorúbb eseménye Tréfás György június 19-i halála volt. Az ő emlékére október 6-án a színház gálaestet fog rendezni. Azonban hozzá is kapcsolódik, neki is köszönhető a színház kórusának töretlen sikere, amely nyáron is rengeteg helyen, s óriási sikerrel lépett fel. Nyáron amúgy is számtalan helyen szerepeltek a debreceni színház művészei. A Nagyerdei Szabadtéri Színpadot június közepén a Csokonai Színház új darabja, a Kőműves Kelemen nyitotta, Az ajtó című előadással pedig Békéscsabán jártak a színészek. Gyulán, majd a debreceni virágkarneválon a Made in Hungáriát adták elő fergeteges sikerrel, Zsámbékon pedig a Kismama-kaland Krajcsi Nikolett, az Imígyen szóla Louis de Funés pedig Mészáros Tibor főszereplésével volt látható. Szabó Krisztián és Újhelyi Kinga pedig a Víztoronyban zenélt. A nyári fellépések mellett Ráckevei Anna kiemelt fontosságúnak tartja, hogy ebben az időszakban a kőszínház falai között filmforgatás is zajlott, melynek során a Hetedik alabárdos című új magyar vígjátékban szintén két csokonais társulati tag, Majzik Edit és Sárközi-Nagy Ilona is szerepelt.

Gemza Péter művészeti vezető néhány kiegészítést és változást jelentett be az évadzáró ülésen elhangzottakhoz képest. Fontos tudnivaló, hogy Hajdu Szabolcs nagysikerű, a tavalyi Deszka Fesztiválon már szereplő Ernelláék Farkaséknál című darabja bekerül a bérletes előadások közé. Az 1956-os események hatvanadik évfordulójára készülő Szélfútta levél című előadás a nagyszínpadon lesz, Gimesi Dóra pedig a júniusban beharangozott Tündér ballonkabátban című mese helyett egy másik mesét, a Hessmesét fogja rendezni idén a színházban.

A 2016/17-es évad zenei produkcióiról a színház zenei vezetője, Szabó Sipos Máté beszélt, aki az ősszel várható „operettdömpingre” hívta fel ismételten a figyelmet. Októbertől ugyanis repertoáron lesz a Marica grófnő, a Vígözvegy, illetve a Denevér, amellyel Ravennába is ellátogat a társulat, februártól pedig az ifjúsági Bánk bánra, a Varázsfuvolára, illetve az ifjúsági Varázsfuvolára lesz érdemes odafigyelni.

Komolay Szabolcs alpolgármester a 2016/17-es évad műsortervéről kijelentette, hogy a tavalyi, százötven éves jubileumi évadhoz hasonlóan nagyon jó nevek, és nagyon jó darabok fogják fémjelezni ezt az évadot is. Ami azért lényeges, mert a Csokonai Színház felé óriási az elvárás mind a szakma, mind a közönség felől, aminek minden egyes évben meg is kell felelni. Ennek érdekében Komolay a színház marketingje és külső kapcsolatrendszere erősítésének fontosságára is felhívta a figyelmet. Főleg azért, mert Debrecen pályázik az Európa kulturális fővárosa címre, amely pályázatnál, pályázatban megkerülhetetlen a színház. Ezért az a nonprofit kft, amely ennek a pályázatnak a koordinálását vállalta, több neves színházi szakemberrel is együtt dolgozik. Ugyanakkor ez a pályázat egy nagyobb koncepciónak is a része, amely koncepció szerint Debrecen egy kelet-magyarországi regionális központtá kívánja kinőni magát, olyanná, amelyek „hatóköre” a környező országok magyarlakta területeire is kiterjedne. Ehhez pedig óriási szükség van egy jól működő színházra is.

Ezért a Csokonai Színház oly régóta tervezett rekonstrukciójának terveit 2017 áprilisáig befejezik, hogy azután végre tényleg elkezdődjön a kőszínház megújítása, megszépítése, korszerűbbé tétele.

S ha Ráckevei Anna a közelmúlt eseményeinek felsorolásával kezdte, a keretes szerkezetnek megfelelően a jelen és a közeljövő fontos történéseivel zárta az évadnyitó ülést. A jelen legörömtelibb eseménye, hogy Kubik Anna Tolnay Klári-díjat kapott. Pár nap múlva, augusztus 27-én pedig immár negyedik alkalommal rendez a színház Szép estéket, Debrecen! címmel évadnyitó gálát, amelyet – a színház és a képzőművészetek kapcsolatát tovább erősítendő – a 18 órás gálakezdet előtt 17 órakor Gyarmathy Ágnes Munkácsy-díjas jelmez- és díszlettervező kiállítása nyit majd meg, épp Kubik Anna közreműködésével.

A 2016/17-és évad műsorstruktúrájáról és műsorrendjéről, a bérletes lehetőségekről és a jegyvásárlás mikéntjéről a www.csokonaiszinhaz.hu honlapon tájékozódhatnak.

Gyürky Katalin

Megosztás:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Előző Cikk

Gyász: 104 évesen elhunyt egy ikonikus harcos

Következő Cikk

És igen, létezik modernkori rabszolgatartás

KapcsolódóCikk

Debrecen Város Napok 2026 – Élményekkel teli tavaszi szünet a családoknak
Kult

Debrecen Város Napok 2026 – Élményekkel teli tavaszi szünet a családoknak

2026.04.02.
HAXEL az emberek oldalára áll: az Egy állampolgár a megosztottság következményeiről szól
Kult

HAXEL az emberek oldalára áll: az Egy állampolgár a megosztottság következményeiről szól

2026.04.02.
Képregényben folytatódik a NehézFame-univerzum: Mikee Mykanic képsorozat a debreceni Master Labs-el – exkluzív premier
Kult

Képregényben folytatódik a NehézFame-univerzum: Mikee Mykanic képsorozat a debreceni Master Labs-el – exkluzív premier

2026.04.01.
Következő Cikk

És igen, létezik modernkori rabszolgatartás

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Fokozott ellenőrzést rendelt el a Debreceni Rendőrkapitányság vezetője

Fokozott ellenőrzést rendelt el a Debreceni Rendőrkapitányság vezetője

2026.03.31.
Készenléti Rendőrség: technikai fejlesztések közel 1 milliárd forintból

Készenléti Rendőrség: technikai fejlesztések közel 1 milliárd forintból

2026.03.30.
A Püspökladányi Rendőrkapitányság két munkatársa vonult nyugdíjba

A Püspökladányi Rendőrkapitányság két munkatársa vonult nyugdíjba

2026.03.29.
Hajdúhadházi drogdílereket és fogyasztókat fogtak el a rendőrök – Videóval

Hajdúhadházi drogdílereket és fogyasztókat fogtak el a rendőrök – Videóval

2026.04.01.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9454 Megosztás
    Share 3782 Tweet 2364
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8859 Megosztás
    Share 3544 Tweet 2215
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3284 Megosztás
    Share 1314 Tweet 821
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3228 Megosztás
    Share 1291 Tweet 807
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3157 Megosztás
    Share 1263 Tweet 789
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • 269 új autóval bővült a rendőrség gépjárműparkja
  • A román kormány csökkenti a gázolaj jövedéki adóját
  • Mágneses játékokat, műanyag babákat és lövedékes játékokat vizsgál a hatóság
  • NAV: már több mint egymillióan befizették a gépjárműadót
  • Kiterjedt droghálózatot számoltak fel a nyomozók Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyében
  • Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
  • Az ügyeleti rendnek megfelelően lesznek nyitva a gyógyszertárak húsvétkor

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2026 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

%d