Az Igen Debrecen 6. képzésének döntős csapatai január 8-án este mutatták be projektjeiket a Kazánházban. A gyakorlatorientált startupper tanfolyam legeredményesebb tervezete ez alkalommal egy applikáció lett, mellyel az aktuális események térképen követhetőek nyomon.
Lelkes startupperek mutathatták be projektjeiket kedden este, az Igen Debrecen 6. képzésének döntőjén. Az első helyért küzdő csapatok közül végül egy videó bejelentkezéssel, kettő pedig a helyszínen igyekezett elnyerni a háromtagú szakmai zsűri bizalmát, ami nem is volt olyan egyszerű feladat, hiszen a csapatoknak az ötletük prezentálása után az ítészek felmerülő kérdéseire is választ kellett adniuk.
„Nagyon fontos az, hogy külső, független szemek vizsgálódjanak és adjanak visszajelzést, és tegyenek fel keresztkérdéseket. Nem azért, hogy megingassák az ember hitét, hanem azért, hogy tudja más szemmel nézni, tudja megérteni azt, hogy vajon, amikor a vásárló vagy befektető találkozni fog ezzel az ötlettel, akkor ő milyen kérdéseket fog feltenni ezzel kapcsolatban. Ha erre jó válaszokat tudunk adni, az már fél siker.” – nyilatkozta Bodrogközi László, a Neuron Software Ltd. ügyvezetője.
Az értékeléskor tehát azt is figyelembe vette a zsűri, hogy az ötletek kivitelezéséről alkotott kép mennyire működne a való életben.
„Azt gondolom, hogy minden ötletből lehet valami igazán jót csinálni, ha megtalálják az eredetiséget, és ez el is tudják adni. Úgyhogy én személy szerint ezt figyeltem, hogy mennyire összeszokott a csapat, mennyire vannak leosztva a feladatok, ki, hogyan áll helyt ezekben a szerepekben.” – mondta Papp Csilla, az Alföld Televízió vezetője.
Az Igen Debrecen 6. képzésének első helyét a TODOHungary „Y” és „X” generációs fiataljaiból álló csapata nyerte el. A programok felfedezéséhez készült applikáció ötletét a saját életükben felmerülő kérdések adták, a megvalósításhoz néhány hónapra volt szükségük, a lájkgyűjtő feladaton megszerzett több ezer kedvelés pedig visszaigazolás volt a tervük sikerességéhez.
„Nekünk úgy jött ez az alapötlet, hogy egyik ismerősömmel ültünk szombat este, unatkoztunk, és elkezdtünk neten nézelődni: azt vettük észre, hogy nincs egy átlátható platform, ahol egyszerűen megláthatnánk, hogy éppen most mi zajlik a városban. Ezért két programozó gondolt egyet, összedobtunk egy algoritmust, ami lokalizáció alapján összegyűjti, hogy milyen események vannak a városban. Aztán jött az ötlet, hogy ezt dobjuk fel egy térképre, mert akkor valóban látja az ember, szó szerint, hogy a város milyen pontján éppen mi zajlik.” – foglalta össze a győztes ötletet Debreceni Dávid (TODOHungary).
Az esemény szervezői legközelebb áprilisban jelentkeznek, akkor egy 24 órás Hackathonnal várják majd az érdeklődőket, ami egy egész éjszakán át tartó ötletmegvalósítás.
Fotók: Bakos Attila
Hozzászólások