A Fekete Özvegy (Scarlett Johansson) több mint kétórás önálló akciófilmjét már több mint egy éve halasztgatták, de most megérkezett a mozikba.
Ezen Marvel-hős története 2016-ban játszódik, az Amerika Kapitány: Polgárháború után, annak ellenére, hogy most jelent meg.
A film elején megismerjük Natasha és családja, Yelena (kishúga), Melina (anyja) és Alexej (apja) történetét. Alexej a szovjet szuperhős, a Vörös Őr, aki nem olyan erős, mint Amerika Kapitány és nem is olyan jó a humora, de orosz és neki is van pajzsa. Melina és Alexej szovjet kémek voltak Amerikában, majd a Vörös Szobában kiképezték a két lányt gyilkossá.
A Vörös Szoba egy agymosó, kiképző központ, ahol jóképességű gyerekeket képeznek gyilkossá a szülők beleegyezése nélkül, őket hívják Fekete Özvegyeknek. Nem uralják tetteiket. Történetünk idején már van belőlük egy seregnyi. Egy részüket pszichológiailag tették engedelmessé, másik részüket kémiai úton.
Az a téma, hogy az oroszok agykontrollal kísérleteznek ártatlan embereken, és nem tudják utolérni Amerikát (jelen esetben ez az Amerika Kapitány másolatán, a Vörös Őrön látszik), egyáltalán nem hat az újdonság erejével. Ez már régen is így volt, erről szólt az egész Hidegháború. Ehhez kapcsolódik a szabad akarat fontossága, de abban a témában is láttunk már jobb filmeket (pl. Az ördög ügyvédje).
Pozitívum azonban, hogy a film a nőkre összpontosít. A főszereplő testvérek nők, az ellenségek, akikkel harcolnak többnyire nők. Az egyetlen fontos pozitív férfiszereplő, a Vörös Őr nem sok vizet zavar, inkább comic relief karakter. Ellenpólusa, a férfi főellenség, aki nők tömegét manipulálja, önmagában szintén nem nagy durranás.

A főellenség legfontosabb harcosa a Kiképző. Képessége, hogy mindenki harci stílusát leutánozza, így láthatjuk többek között pajzzsal harcolni és íjjal lőni, mint a többi Bosszúállót. Ebben hasonlít a képregényes megfelelőjére, azonban adtak a kilétéhez még egy csavart, de szerencsére nem olyat, mint a Vasember 3 Mandarinjának. Ami még képregényes volt, azok a jelmezek, a Vörös Őr, Fekete Özvegy és a Kiképző is olyan lett, mintha a képregényből sétált volna ki.
Sok helyen játszódik a fim, ezek közt van Amerika mellett Kuba, Marokkó, Norvégia és Budapest. 21 év után a Romanov testvérek Budapesten találkoznak újra, és első dolguk jól összeverekedni.
Az anyát, Melinát, aki valójában egy őrült tudós, az Oscar-díjas Rachel Weisz alakítja, akinek az anyja pszichológus és apja feltaláló. Így a valódi szülei foglalkozását egyesíti ebben a szerepben.
Ugyan a filmben elvétve akad egy-két orosz vagy ukrán származású színész, lehetett volna belőlük sokkal több, ha már a főszereplő család, és a főellenség is ilyesmi származású a történet szerint (Natasha szokóviai, ami egy fikciós kelet európai ország). A kelet-európaiság kimerül abban, hogy amikor a család négy tagja 21 év után újra találkozik, első dolguk, hogy igyanak.

Pozitívuma még, hogy nincs akkora tétje, mint a legtöbb szuperhősfilmnek. Nem a világot kell megmenteni, hanem elrabolt nőket. Illetve nincsenek nagy elvárások, hiszen tudjuk a főszereplőnek mi lesz a sorsa a Bosszúállók: Végjáték című filmből.
Nem a legjobb Marvel-film, de nem is akar az lenni. Nem lehet mindig túllicitálni az előző filmeket, és ez rendjén is van. Történetileg nem a Marvel Filmes Univerzum folytatása, hanem egy korábban kimaradt film pótlása. A többi akciófilmnél már csak azért is szórakoztatóbb (pl. Halálos Iramban 1-9), mert illeszkedik a Marvel-filmek világába, de ha valaki kihagyja, mert nem ér rá megnézni, akkor azzal sem veszít sokat.
Hozzászólások