A Vasárnapi Iskola Alapítvány szórványmunkáját megörökítő fotókból Kézenfogva címmel nyílt kiállítás a debreceni Méliusz Juhász Péter Könyvtárban. A mozgalom legfontosabb célja, hogy segítsen megőrizni az Erdélyben, a Felvidéken, a Délvidéken és a Kárpátalján élő gyermekek magyarságát.
A fotókon olvasnak, zenélnek, táncolnak és mindig mosolyognak. Ők azok a határainkon túl élő magyar gyerekek, akiket havi rendszerességgel látogatnak meg a Vasárnapi Iskola Alapítvány pedagógusai, hogy kötetlen formában bővítsék magyar irodalmi, történelmi ismereteiket és beszélgessenek nemzeti és egyházi ünnepeinkről. A Vasárnapi Iskola mozgalom tíz évvel ezelőtt indult Debrecenből, azzal a céllal, hogy a határon túli gyerekek is legyenek büszkék magyarságukra és bátran vállalják származásukat
Szeleczki Erzsébet például 10 évvel ezelőtt csatlakozott a mozgalomhoz. Már nyugdíjas ugyan, de heti rendszerességgel jár Böjte Csaba nagyszalontai gyermekotthonába, hogy tanítsa az ott élő apróságokat. Egy idősebb fiú Erzsike néni egyik büszkesége. Hunor ma már 19 éves és a Debreceni Egyetem jogi asszisztens képzésében tanul. A fiatalember ma is jó szívvel gondol vissza a Vasárnapi Iskolára.
A Vasárnapi Iskola Mozgalom pedagógusai elárulták: a 10 év alatt több mint 140-en csatlakoztak hozzájuk, jelenleg pedig 50 olyan lelkes pedagógusuk van, akik havonta látogatják a határon túli gyerekeket. Az iskola további önkénteseket vár soraiba, olyan pedagógusokat, akik segítenek megőrizni a szórványban élő gyermekek magyarságát.
Fotók: Bakos Attila
Hozzászólások