A Vojtina Bábszínház 2023 márciusában továbbra is a Kossuth Lajos u. 1. szám alatt található épületben várja a közönségét.
A Kálvin téri székhelyük a tavasz beköszöntéig zárva marad. Ezért a játszószínházi produkcióikat a Kossuth utcai Kamarateremben, a színháztermi előadásaikat pedig a Szabó Magda Pódiumteremben tartják meg. Fontos tudnivaló, hogy ezen időszak alatt az információs pult és a pénztár is csak a Kossuth utcai épületben üzemel. Lássuk, mivel készül a debreceni bábszínház márciusra!
A Szabó Magda Pódiumteremben tartandó színháztermi előadások közül március hónapban egyértelműen a nemrég, február 12-én bemutatott Mese a madárfészekről című darab lesz legtöbbször látható. Március 1-je és 21-e között a vasárnapok kivételével – amikor 10 órakor kezdődik az előadás – hétköznapokon általában 14 órai kezdettel lehet megnézni ezt a produkciót. A hónap végén, 26-ától 31-éig pedig az igen népszerű Iciri-piciri mesékkel várják a kicsiket és nagyokat egyaránt az alkotók, vasárnaponként 10 órától, hétköznaponként pedig naponta háromszor is, 9 óra 30, 11 és 14 órai kezdettel.
A játszószínházi programoknak helyt adó Kamarateremben március 3-ától 17-éig a Papucsszaggató királykisasszonyok „fogadják” a nézőiket. 21-e és 24-e között a Családkollázs, 29-e és 31-e között pedig a Madarak is hangicsálnak című részvételi színházi előadások lesznek látogathatók.
Most pedig következzen a programok részletes ismertetése:
Mese a madárfészekről
Fanka, a szeleburdi fiatalasszony, ha valamit a fejébe vesz, nem gondol a következményekre, nem pillant körül, mielőtt cselekszik. Tűzön-vízen keresztül megpróbálja véghezvinni, amit egyszer eltervezett. Amikor viszont az akaratosságának egy madárfészek esik áldozatul, egy csapásra megváltozik az élete. Hosszú és keserves utat kell bejárnia ahhoz, hogy megértse a másik ember fájdalmát, és helyrehozza, amit elrontott. De útja végén boldogabb és teljesebb élet várja nemcsak őt, hanem a családját, sőt az egész falut is.
Szinte magától értetődő elvárás magunkkal szemben, hogy vigyáznunk kell másokra, a természetre, de vajon a mindennapi életben mennyire sikerül hűnek maradnunk saját értékrendünkhöz? Mennyire figyelünk a bennünket körülvevő élővilágra? A Vojtina Bábszínház előadása sok kérdést vet fel, melyekről mindenkor érdemes elgondolkozni, és amelyek talán még soha nem voltak ennyire időszerűek, mint napjainkban.
Az előadást 4 éves kortól ajánlják!

Iciri-piciri mesék
„Ajaj, hol volt, hol nem…
Volt egyszer egy iciri-piciri házacska;
ott lakott egy iciri-piciri kis macska…”
-ugye ismerősek ezek a sorok?
Az alkotók Móricz Zsigmond verses meséiből kerekítenek zenés-mesés előadást az ovisok számára. A szereplők természetesen emberi tulajdonságokat mutatnak, így találkozhatunk a bumfordi farkassal és a butuska gidákkal. Kisgatyákat felkötni! Következik egy igazán szerethető kisegér kalandja, és még ki tudja, mi minden!
Az előadást 3 éves kortól ajánlják!

Papucsszaggató királykisasszonyok
Ki látott már olyan tarisznyát, amely sohasem telik meg, s olyan bundát, amit, ha valaki magára kanyarít, láthatatlan lesz? Ki találkozott már olyan ördöngös lélekkel, aki álomport hint mindenkire, aki útjába kerül? Az is igencsak fogas kérdés, hogy egy éjszaka alatt miképpen feslik szét egy pár papucs? A juhászlegény, mint minden mese hőse sok mindennel szembenéz, utazik erdőkön, mezőkön, lát olyan csodákat, amik számára is hihetetlenek. S hogyan nyeri el a legkisebb királylány kezét? Nos, ez igazán rejtélyes!
Az előadást 3 éves kortól ajánlják!

Családkollázs
Részvételi színházi előadás
Az általános iskola 6-7-8. osztályos fiataljainak szóló történet a tizenkét éves Eszterről szól, aki egy látszólag jól működő családban él, és életkorának megfelelően épp a határait próbálja feszegetni a szüleivel szemben. Ám egy iskolai feladatra készülve teljesen váratlanul talál egy papírt, amiből kiderül, hogy az az ember, akit eddig az apjának hitt, nem az édesapja. Eszter csak egyéves korában került a családba.
Az előadás központi témája az identitás keresése és lehetséges megtalálása – mint a hibáival, erényeivel, vagyis önmagával tisztában levő személyiség kialakulásának előfeltétele.
Az előadás alapvető kérdései: Ki is vagyok én valójában? Mi határoz meg engem?
Ezeket a kérdéseket a tizenkét és fél éves Eszter történetén keresztül vizsgálják a részvételi színházi előadásban, akiről egy véletlen során kiderül, hogy az az ember, akit mindeddig az apukájának hitt, valójában nem a vérszerinti apja. Mi lesz, mi legyen most?

Madarak is hangicsálnak
Részvételi színházi előadás
„Hangicsál a fülemile a zöld ágon, A szerelem öröm s bánat e világon” – énekli a tavaszi időszakban az, aki szerelmes.
Az Alföldön élők Húsvétra várva a „Ma van húsvét napja” című dalra fakadnak, amely szintén erről mesél: „Lám a madarak is, Hangicsálnak ők is, Vigadoznak, Szép plánták újúlnak, Termőfák virulnak, Virágoznak.” Hiszen tavasszal mindent kifordíthatunk a sarkából a napfény erejének növekedésével.
Az előadást 3 éves kortól ajánlják!

Mindenkit szeretettel várnak a Vojtina Bábszínház alkotói 2023 márciusában is!
Gyürky Katalin
Hozzászólások