Debrecen bábszínháza, a Vojtina novemberben is impozáns, színes, s nem csak gyermekeknek szóló programsorozattal várja a látogatóit. Az események között a következő hónapban sem lesz hiány a „helyi” produkciókon kívül a vendégelőadás és a kiállítás-megnyitó tekintetében sem.
A Vojtinában rendszeres színháztermi darabok novemberben most főleg családi előadások formájában valósulnak meg. Így november 4- én és 18-án, vasárnap 10 órától várják a kicsiket és a szüleiket egyaránt Az előszobaszekrény boszorkánya című előadásra. 11-én, vasárnap, szintén 10 órai kezdettel Gulyás László vándormuzsikus vendégelőadását, Az aranyhal meséjét nézhetik meg, 25-én, vasárnap délelőtt pedig debütál a teátrum Pimpáré és Vakvarjúcska című produkciója.
Ami a játszószínházi előadásokat illeti, a népszerű, legkisebbeket megszólító Babusgatóra most a hónap elején kerül sor. November 4-én 10 órától, valamint 5-én 10 és 14 órai kezdettel vihetik el a szülők a babájukat erre a programra. November 6-tól 11-ig, délelőtt és délután is, bérletes előadás keretében a játszószínházban az „Elmúlt a nyár, itt az ősz, kampósbottal jár a csősz” című darabot nézhetik meg. 12-étől 22-éig a népszerű Aranyszőrű bárány kerül terítékre, szintén délelőtt és délután is egy-egy előadással. 26-ától 30-áig pedig minden nap délelőtt fél tíztől, tizenegy órától, valamint délután kettőtől a Paradicsomjáték lesz látható bérletes előadás keretében.
2018. november 14-étől egészen 2019. január 7-éig lesz látogatható a Vojtina Bábszínház idei második kiállítása, „Szép kerekek forogjatok” – avagy meséljem–e? címmel. A tárlat a Vojtina népmesékből született kamarajátékainak bábjaiból, díszletelemeiből válogatva alakít ki egy mesei világot, ahol a tér és az idő univerzuma feloldódik a figurák találkozásában.
A színháztermi, valamint játszószínházi előadások rövid ismertetőjét az alábbiakban osztom meg Önökkel:
Az előszobaszekrény boszorkánya
Ha egy szép napon öt frankért egy gyönyörű házat kínálnának nektek, feltétlenül kérdezzétek meg, lakik-e boszorkány az előszobaszekrényében. Mert boszorkány lakhat sötét erdőben, mézeskalácsházban, de nagyon ritkán az is előfordulhat, hogy éppen egy előszobaszekrénybe költözik be. Hogy mi ilyenkor a teendő? Gyertek, elmesélem! Pierre Gripari népszerű meséjét különleges formában, egyszemélyes előadásként Hell Krisztina kelti életre.
Az előadás 3 éves kortól tekinthető meg!
Az aranyhal meséje
Gulyás László vándormuzsikus előadása
Mese az aranyhalról, aki nem csak evilági kincsekkel hálálja meg jótevőjének, hogy visszaengedte a tóba, de a lélek kincse is megcsillan végül, miszerint ki a szegényen megkönyörül, az maga is könyörületben részesül. A kalandos utazásra nem csak az apró-cseprők, de még a felnőttek is kacagva jöhetnek!
Az előadást 3 éves kortól lehet megnézni!
Pimpáré és Vakvarjúcska
Pimpáré egy királylány, Pitypang király egyszem lánya, „ajka rubin, bőre márvány, pici fogkrém van az állán. Családja is egész király, megkap mindent, amit kíván… neki bókol minden virág, meg kell hagyni, szép a világ.” Vagyis az lenne, ha nem jönne a bonyodalom Vakvarjúcska képében. „Csip-csip, csóka, vakvarjúcska…” – szól a játékos dalocska, de ki is az a Vakvarjúcska, és miért rabolja el a királylányt? Erdős Virág meséjében semmi sem úgy történik, ahogyan gondolnánk, várnánk, vagy ahogyan szokott… de a végén lehet, hogy minden jóra fordul, talán…
Az előadás 4 éves kortól ajánlott!
Babusgató
Bölcsőszínház
Havonta várják a gyerekeket és szüleiket e foglalkozásra. Táncolnak, énekelnek, mesélnek, azaz babusgatnak.
A Babusgatóra 3 hónapos kortól 3 éves korig vihetik a babákat.
„Elmúlt a nyár, itt az ősz, kampósbottal jár a csősz”
Szertartásszínház – rítusjáték
Mikor minden gyümölcs megérik, a kisbíró harsány dobolással várja a szüretelőket a huncutságokkal, kópéságokkal tarkított bálra. A mulatságnak vendége lesz a héthatáron csodált borbélymester, a jósolni tudó cigányasszony, a táncos és fürge lábú törpe pár. No, de a bálba hivatalos még a szőlőcsősz, muzsikus uramék és minden rendű-rangú szerelmespár is…
Az előadást 3 éves kortól ajánlják!
Az aranyszőrű bárány
Kamarajáték
„Volt egyszer egy szegény ember, akinek annyi gyermeke volt, mint a rosta lika, még eggyel több.” A rosta likánál eggyel több, azaz a Legkisebb, ha elálmosodott, elévette szépen szóló furugláját. Ezzel tartotta magát ébren a juhosgazda nyájának őrzése alatt. Ó, milyen csudákat tett a muzsikájával és azzal az aranyszőrű bárányával, amit fizetségként kapott. Miben van az ereje ennek a Legkisebbnek? Miért nyeri el még a királykisasszony kezét is? Annyi kacagás kíséri a Legkisebb és bárányának útját az esküvőig, hogy magunk, útjának kísérői is a hasunkat fogjuk majd a nevetéstől.
Az előadást 3 éves kortól lehet megtekinteni!
Paradicsomjáték
Szertartásszínház – rítusjáték
Az év legfénytelenebb napjait kezdjük ekkor élni, s jó, ha ilyenkor megszabadulunk rosszaságainktól: mindenki megmérettetik, s kiderül, hogy a csintalan ördögök vagy a szelíd angyalok csapatát gyarapítjuk-e. A mulatság közben nyilvánvalóvá válik, hogy a régiségben ez a Paradicsomjáték ideje is. Tréfás történet keretében mesélik el a teremtéstörténetet, együtt énekelve, táncolva adják hírül az angyaloknak, hogy várják a Fény (a napfordulat) és Jézuska születését.
Az előadás 3 éves kortól ajánlott!
Gyürky Katalin
Hozzászólások