Tűz ütött ki Székkutas határában, a száraz növényzet és bálák kaptak lángra a forró száraz időben – írja az Időkép.
Az eddigi információk szerint egy mezőgazdasági gépből pattant ki szikra, ez okozta a tüzet, ami 50 hektár területet veszélyeztet. A katasztrófavédelem közleményében először így fogalmazott:
Az orosházi és a mezőkovácsházai hivatásos tűzoltók oltják a lángokat. A helyszínen van a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat, és elindult oda több egység Hódmezővásárhelyről, Csongrádról, Szegedről, Békéscsabáról és Szarvasról is.
Később egy frissebb közlemény is kiadtak amelyből kiderült, hogy a helyzet rosszabbodott: leégett 300 hektárnyi terület, megsemmisült egy marhák tartására szolgáló, használaton kívüli, nyári szín is, de a közeli marhatelepre nem terjedtek át a lángok. Tizenkilenc gépjárművel összesen ötvenöt tűzoltó dolgozik a helyszínen, erőgépek is segítik a munkát.
Több más tűz is kialakult az Alföldön. Kora délután Pusztavacs közelében ütött ki tűz, ott 6 hektár égett le, de Mátételkén is a lángok martaléka lett 3 hektár, Tarcalnál pedig 4 hektár. Ez utóbbi tüzeket már sikerült eloltani.










Hozzászólások