A felmérés szervezői arra voltak kíváncsiak, hogy mennyire érzik magukat magabiztosnak és boldognak a gyengébbik nem hazai képviselői.
Meglepő eredménnyel zárult egy friss hazai kutatás, ami arra volt kíváncsi, mennyire magabiztosak és boldogok a magyar nők. Csaknem 40 ezer válaszadó vett részt a felmérésben, az eredmények pedig azt mutatják, hogy kifejezetten alul értékelik önmagukat.
A 45 pontból álló teszt olyan kérdésekre keresett választ, mint:
mennyire elégedettek a nők a testükkel, magánéletükkel, munkahelyi helyzetükkel, egészségükkel.

A válaszadók saját életüket értékelték egy egytől tízig terjedő skálán, ahol az egyes értelemszerűen a legrosszabb értékelés, a tízes pedig kiváló.
Záporoztak az alacsony pontszámok
Az önbizalmuk mértékére vonatkozó kérdéseknél a 18 és 70 év között lévő hölgyek a 10-es skálán átlagolva 6,2-es értéket jelöltek meg. A felmérés szervezői szerint
Ez egy gimnáziumi dolgozatnál sem jelentene kettesnél jobb osztályzatot.
Marozsák Szabolcs, női önbizalomedző szerint az elmúlt egy év történései mélyen nyomot hagytak a nők önmagukba vetett hitén. A bezártság, a társaság hiánya és az, hogy nem tudtak a nőiességükkel, a testükkel foglalkozni tovább csökkentette az amúgy is alacsony önbizalmat. Merthogy a szakértő szerint már a karantén időszak előtt is hasonlóan sokkoló volt a helyzet.
A személyes önbizalomtréningek során, illetve social felületein több ezer nővel beszélgetett a magabiztosság témakörével kapcsolatos kérdésekről és megdöbbenve tapasztalta, hogy mennyire nincsenek tisztában a magyar nők az értékeikkel.

Az önbizalom kor kérdése?
A felmérésnek volt még egy meglepő eredménye: a hatvan év fölötti nyugdíjas korcsoportba tartozó kitöltők lényegesen magasabb pontszámokat adtak meg, a felmérést végzők közleménye szerint
boldogabbnak, kiegyensúlyozottabbnak értékelték önmagukat, míg a harmincas-negyvenes korosztály inkább szorong, nincs kibékülve sem családi állapotával, sem önmagával.
Ennek oka a közösségi médiában is kereshető, hiszen az X generációra már hatást gyakorol a felület és az általa közvetített ideálok. Persze, ez a hamis kép a fiatalabbakra, még ennél is nagyobb hatást gyakorol, hiszen ők beleszülettek az online térbe. Azok a válaszadók, akiknek aktuális kapcsolati státuszuk eljegyzett, sokkal magasabb önbizalom indexet tudhattak magukénak szingli társaikkal szemben. Ugyancsak magasabb pontszámmal értékelték önmagukat azok a hölgyek, akik magasabb iskolai végzettséggel rendelkeznek.

Mi a megoldás?
Marozsák Szabolcs szerint a legnagyobb hiba, amit a nők elkövethetnek, hogy túlgondolnak helyzeteket, illetve nem cselekednek, csak egy helyben toporognak.
Innentől nem is csoda, hogy könnyen összetöri őket egy-egy csalódás, vagy egy fájdalmas szakítás. A női önbizalomedző írt két könyvet a témában, amellyel pontról pontra mutatja be, hogyan építsük vissza nőként megtört önbizalmunk, vagy hogyan éljük túl a szakítás okozta gyötrelmeket.
Hozzászólások