Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetem általános orvosképzése kapta meg az Orvosképzési Világszövetség (WFME) szempontrendszere szerinti akkreditációt. A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság minősítése jelentősen növeli az itt szerzett diploma értékét. Az akkreditáció 8 évig érvényes – számolt be róla az unideb.hu.
Az orvosi diploma honosításához az Egyesült Államokban teljesíteni kell egy vizsgát, a United States Medical Licensing Examination-t (USMLE). Erre 2024 után csak azok jelentkezhetnek, akik olyan egyetemen szereztek diplomát, melynek képzését az Orvosképzési Világszövetség, a World Federation for Medical Education (WFME) által elismert szervezet akkreditálta. A Debreceni Egyetem akkreditáló szervezete a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB), melynek tevékenységét egy másfél éves eljárás végén idén márciusban ismerte el a WFME.
Az eljárást a MAB részéről Mátyus László, a szervezet Orvos- és Egészségtudományi Bizottságának elnöke, a DE Általános Orvostudományi Kar dékánja koordinálta, munkáját többek között Panyi György professzor és Németh Norbert professzor is segítette.
“Az, hogy megkaptuk a minősítést, növeli az itt szerzett diploma értékét, illetve versenyelőnyt jelent a Debreceni Egyetemnek azokkal az intézményekkel szemben, amelyek még nem rendelkeznek ezzel az akkreditációval” – hangsúlyozta Mátyus László.
A képzés akkreditációja – a sztenderdeknek való folyamatos megfelelés esetén, egy 2026-ig lefolytatott monitoreljárás mellett –, 8 évig, 2030. április 22-ig érvényes.
(Sajtóközpont/HP)
Fotó: unideb.hu
Hozzászólások