Három autóbuszt adott át a szerződésben foglalt határidőnek megfelelően az Inter Traction Electrics Kft. a DKV Zrt. számára, amik már januártól be is kapcsolódnak a közösségi közlekedésbe- tájékoztatta szerkesztőségünket a debreceni közlekedési vállalat. A megállapodás értelmében, a trióhoz csatlakozik egy negyedik busz is, így májusban már teljes lesz a modern buszokból álló kvartett.
Új járművekkel gazdagodott a debreceni tömegközlekedés, a mai napon az Inter Traction Electrics Kft. három buszt adott át a DKV Zrt. részére, méghozzá a korábban megkötött szerződés határidejének megfelelően. Az átadás ünnepélyes keretek között zajlott délelőtt, Papp László polgármester kiemelte, hogy
A legmagasabb környezetvédelmi követelményeknek megfelelő autóbuszok állnak forgalomba januártól.
A “közösségi közlekedés fejlesztése Nagyvárad és Debrecen szintű határokon átnyúló városi pólusok mentén” nevet viselő projektben a Debrecenre eső összköltség több, mint 340 millió forint, amiből megvalósul:
- három okos megállóhely kialakítása
- az elektronikus jegyrendszer továbbfejlesztése
- két midibusz, és két városi-, elővárosi kivitelű, euro VI-os motorral ellátott, Mercedes típusú autóbusz beszerzése.
A közlekedési vállalat a közleményben részletezi, hogy:
A most átadott és bemutatott Mercedes Sprinter Reform-S CITY, Mercedes-Benz Reform 501 LE és Mercedes Sprinter Reform-S INTERCITY típusú autóbuszok a tervek szerint 2021 januárjában állnak forgalomba.
Az úgynevezett “midi busz” a kisebb utasforgalmú városrészeken kapcsolódik be a forgalomba, míg a városi-, elővárosi autóbusz a nagy, vagy átlagosnak nevezhető utazási távolságú vonalakon közlekedik majd. A projekt keretében egy negyedik jármű is érkezik a debreceni közösségi közlekedésbe, a Mercedes-Benz Intouro M, amely ugyancsak euro VI-os dízelmotorral lesz felszerelve. A négy autóbusz beszerzési költsége több, mint 225,3 millió forint.
A DKV Zrt. jelenleg két villamos vonal és öt trolibusz vonal mellett, mintegy hatvan autóbusz vonalon szolgáltatja a közösségi közlekedési szolgáltatásokat. A dinamikusan fejlődő, 200 ezer lakost meghaladó Debrecenben jelenleg 130 autóbusszal látja el a társaság az autóbusz-közlekedést.

A polgármester a mai esemény kapcsán kiemelte: 2021-ben Debrecen bevezeti az időalapú jegyet és a mostaniakon felül új autóbuszok beszerzését is elindítja a város, köztük 12 elektromos busz megvásárlását tervezik.
Hozzászólások