A Hertha BSC felkvette a kapcsolatot Király Gáborral, aki a kedden menesztett Petry Zsolt utódjaként a német élvonalbeli együttes új kapusedzője lehetett volna, ám a játéktól két éve visszavonult kapus nemet mondott a megkeresésre – tudta meg a Nemzeti Sport.
Mint ismert – írja a sportnapilap -, a csapat korábbi kapusedzőjétől, Petry Zsolttól a Magyar Nemzetnek adott interjúja után – amelyben több közéleti témát is érintett – vált meg a német klub.
A berlini klubvezetőség – Arne Friedrich sportigazgató és Dárdai Pál vezetőedző – szívesen látta volna a csapat kispadján Király Gábort, mint az együttes új kapusedzője. A klubban 1997 és 2004 között szereplő volt labdarúgó azonban a Nemzeti Sportnak elárulta, bár jólesett számára a megkeresés, nem vállalja a megbízást.
„Való igaz, megkerestek Berlinből, a Hertha felvette velem a kapcsolatot. Megtisztelő, hogy újra felvetődött a nevem a klubnál, de jelen helyzetben sajnos nem mondhattam igent a felkérésre – mondta Király Gábor. – Napi szinten rengeteg a teendőm a Király Sportegyesülettel és a sportlétesítménnyel, most nem tudtam volna ezt magam mögött hagyni.”
Forrás: Nemzeti Sport
Fotó: MTI
Hozzászólások