A Publicus Intézet április végén, a Népszavának készített felméréséből kiderül, hogy a koronavírus magyarországi megjelenése óta a megkérdezettek negyede kevesebb pénzből kénytelen megélni, 8 százaléknak pedig drasztikusan csökkent a bevétele.
A megkérdezettek 17 százalékának a járvány kitörése óta megszűnt a munkahelye, kevesebb fizetést kap, vagy egyáltalán nem jut keresethez, 8 százalék maga, 15 százaléknak pedig valamelyik családtagja elvesztette a munkáját. A vírus vagy más okozta betegség miatt 16 százaléknak csökkentek a bevételei és 5 százalék azoknak az aránya, akiknek azért lett alacsonyabb a bevétele, mert a gyerekükkel otthon kellett maradniuk az iskolai, óvodai és bölcsődei szünetek ideje alatt.
Kimagaslóan nagy volt ( 65%) a megkérdezettek között azoknak az aránya, akik szerint a rossz pénzügyi helyzetüket a magas infláció okozza, különösen az élelmiszerárak emelkedése érintette érzékenyen őket.
A Népszava szerint a Publicus eredményei még így is jobb helyzetet mutatnak, mint a Policy Solutions és a Friedrich Ebert Stiftung néhány héttel korábban végzett közös kutatása:
az ő felmérésülből az jött ki, hogy tízből négy magyar úgy érzi, hogy az utóbbi egy évben romlott a háztartása anyagi helyzete.
Hozzászólások