Mindent relativizáló, posztmodern világunkban a vezetés művészet. Kultúránk minden kérdéshez alapvető kételkedéssel és egy jó adag cinizmussal közelít. Ha valaki hátorozottan irányt mutat, könnyen rásütik a bélyeget, hogy autoriter személyiség. Ha inkább csapatban gondolkodik, akkor nem elég karizmatikus. Időről-időre azonban ránk köszönnek helyzetek, amikor mindenki vezetők után kiált.
Ki mondja meg, mit kell tenni egy világjárvány alatt, amihez hasonlót a környezetünkben élő előző generációk sem láttak? Hol találunk olyan hangra, ami egyszerre szól a helyes helyzetértékelés hangján, ugyanakkor kicsendül belőle a jövő reménysége is? Amikor a háború réme fenyeget, ki lesz az, aki stabilan irányt mutat – hiszen nem állhat meg az élet – ugyanakkor foglalkozik a lelkünkkel is, amit hatalmába kerít a szorongás, a csüggedés és a kilátástalanság?
Ha ilyen vagy ehhez hasonló kérdések foglalkoztatnak, akkor nagy valószínűséggel vezető vagy. Az idő, amiben élünk, sóvárog a jó vezetők után, és ki is fogja termelni azokat. A vészterhes idők szülik a legnagyobb vezetőket. A kérdés csak az, hogy kik lesznek azok, akik beállnak ebbe a munkába. A jó vezető nem fotelből vezet. A jó vezető nem csak számokat és beosztottakat lát, hanem embereket. A jó vezető nem áldoz fel a saját céljaiért, de képes motiválni, hogy vállalj áldozatot a közös célokért.
Többek között ilyen kérdéseknek is teret ad a március 23-án, csütörtökön megrendezésre kerülő GLS Vezetői Konferencia, a chicagói eredetű Global Leadership Summit nemzeti rendezvénye, ami idén debütál Debrecenben.
A vezetői képességek fejlesztése napjainkban, inspiráló műhelymunka, kapcsolatépítési lehetőségek, mindez egy helyen, a Trinity Centrumban. Ott a helyed!
Kapcsolódó írásunk:
További infók és jegyvásárlás: www.glsdebrecen.hu
Hozzászólások