2026. március 23. hétfő
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home DíszUDvar

Kulissza, Csapó, Teltház – Szakhetet tartottak a kommunikáció szak hallgatói

DEpublik Szerző DEpublik
2023/05/15
kategória: DíszUDvar, Régió, Színes
7 0
0
Kulissza, Csapó, Teltház – Szakhetet tartottak a kommunikáció szak hallgatói

Forrás: btk.unideb.hu

FacebookTwitterE-mail
Idén május 2-4. között a háromnapos rendezvénysorozaton ismert médiaszemélyiségek és helyi médiaipari háttéremberek kerekasztal-beszélgetései mellett workshopok, illetve játékos feladatok is helyet kaptak a programban.

A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) kommunikáció- és médiatudomány szakán hagyomány, hogy minden évben a második évfolyam szervez szakhetet.

Idén május 2-4. között a háromnapos rendezvénysorozaton ismert médiaszemélyiségek és helyi médiaipari háttéremberek kerekasztal-beszélgetései mellett workshopok, illetve játékos feladatok is helyet kaptak a programban.

írják az btk.unideb.hu oldalán.
Forrás: btk.unideb.hu

A Kulissza, Csapó, Teltház című rendezvény mindhárom napja külön téma köré szerveződött.

Az első nap fókusza a „Backstage” volt: a kultúripar háttérszereplőire vetült fény. A rendezvénysorozat második, „Onstage” napja a képernyőn is gyakran látható arcokat hozott közelebb a hallgatókhoz. Az „Offstage” napon pedig a hallgatók évfolyamokon átívelő kapcsolatépítése volt a középpontban.

Az egyetemi színtér mellett a szervezők nyitottak a város kulturális életének más helyszínei felé is, így a Malter Bár közösségi terébe és a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központba is szerveztek egy-egy beszélgetést.

A programválasztás és kommunikációjuk teltházat eredményeztek, a szak hallgatói és oktatói mellett a szakmai berkekből is szép számmal érkeztek érdeklődők.

Forrás: btk.unideb.hu

A háromnapos kulturális rendezvény megszervezése, lebonyolítása és kommunikálása a másodéves kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatók gyakorlati képzésének szerves része. A programok sikeres megvalósításához szükséges rendezvényszervezési ismereteket a Fesztiválkommunikáció kurzuson tanítjuk meg, a kommunikáció menedzselését pedig a Közkapcsolatok órán

fogalmazott megnyitójában Oláh Szabolcs.

A DE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék vezetője kiemelte: a szemináriumokon születnek a döntések, az előkészítést a hét többi napján folyamatosan végzik a feladatokhoz rendelt csapatok, a munkafázisokat a koordinátorok a Trello projektmenedzsment eszközzel fogják össze.

Forrás: btk.unideb.hu

Így a hallgatóink beletanulnak abba is, hogyan kell hatékony csapatot építeni és tulajdonosi szemlélettel dolgozni

tette hozzá Oláh Szabolcs.

A gyakorlati projektmunkát a tanárok részéről Kálai Sándor és Mészáros Péter fogta össze.

Az első kerekasztal-beszélgetés résztvevői Berényi Zsófia, a Campus Fesztivál rendezvényszervezője, Rózsa Gábor, a premier előtt álló Legénybúcsú Extra című film rendezője és producere, valamint Szabó K. István színházi rendező, a Csokonai Színház új művészeti vezetője voltak. Mindhárman olyan területen tevékenykednek, amelyeket mind a hallgatók, mind a városi közönség ismer, de ritkán van lehetőségünk betekinteni a háttérmunkálatokba. A vendégek egyaránt hangsúlyozták a szenvedély és kreativitás fontosságát, és azt is, hogy ezek önmagukban még nem garantálják a sikert.

Arra is fény derült, hogy a kulturális rendezvényszervezés sok embert megmozgató feladatai megkövetelik a szervezési, a problémamegoldó és a kommunikációs készséget.

A nyitónap második kerekasztalának külső helyszín, a Malter Bár adott otthont, ahol a kulturális rendezvényszervezés három jól ismert debreceni szakembere beszélgetett: Fejér Tamás, az Apolló Mozi vezetője, Sándor Attila, a Nagyerdei Víztorony rendezvényszervező menedzsere, illetve Énekes András Előd, aki egyetemi tanársegédi munkája mellett a PusztaHang társalapítója.

Kiderült, hogy Fejér Tamás nem az Apollóban élvezi a legjobban a filmnézést, hiszen végig arra gondol, hogyan javíthatná a nézői élményt.

Fontos nézőpont kristályosodott ki a beszélgetés során: a debreceni kulturális életről nem annyira a fővárossal összevetésben, mint inkább Pécs és Szeged mintáihoz viszonyulva érdemes gondolkodni.

Az „Onstage” nap kerekasztal-beszélgetésének a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ adott helyet, ahol a látható médiajelenléten volt a hangsúly. Megyeri Csilla influencer, továbbá Dánielfy Gergő és Vavra Bence énekesek beszélgettek a brand és az imázs építéséről. A témák között szerepelt a magánélet védelme: mennyit és hol szabad, vagy érdemes „kiteregetni”.

Forrás: btk.unideb.hu

A tévés reality műsorok kettősségéről is szó esett, hiszen e műsorok jelentősen növelhetik egy szereplő népszerűségét, ám ezáltal gyakran a bulvár-celebek kényszerpályájára kerülve hitelüket vesztik.

A beszélgetések között az egyetemi hallgatók workshopokon vehettek részt.

Béres-Áfra Zsuzsa szociológus a Malterban tart kéthetente dokumentumfilmklubot, ennek social media kommunikációjáról tartott műhelybeszélgetést. Mészáros Ibolya, a Csokonai Színház színésze beszédtechnika és színművészet workshopot vezetett a hallgatóknak.

Hétköznapi kommunikációs helyzetek megoldására szolgáló feladatokkal készült Váró Kata Anna filmkritikus is, az Observer Médiafigyelő három munkatársa, Győri Attila, Bogárné Tári Edina és Erdei-Nagy Anna médiaelemző pedig workshop tartott.

Jenei Réka, a BMW Group Gyár Debrecen kommunikációs vezetője előadásában a fenntartható autógyártásról (iFactory), a BMW Debrecen iránti hosszú távú elköteleződéséről és az interkulturális kommunikáció fontosságáról számolt be.

A szakhét a kikapcsolódásra is lehetőséget kínált.

A szerdai napot a lemezmegjelenés előtt álló Káposztás Bálint énekes-dalszerző zenés kávéházában indították a hallgatók.

Csütörtökön a Klinika Campus műfüves pályáján tanár-diák labdarúgómérkőzés várta a sport iránt érdeklődőket.

Forrás: btk.unideb.hu

A programsorozat a hagyományoknak megfelelően szakesttel zárult, amelyet a szakkal jó ideje együttműködő DV Stúdió kisjátékfilm-premierje nyitott. A Perplexity című kísérleti rövidfilm műhelytitka, hogy az amatőrökből álló forgatócsoportban kommunikáció szakos hallgatók is aktívan részt vállaltak.

A programsorozatról készült fotóalbum ITT tekinthető meg.

Bíró Dániel

A Debreceni Egyetem másodéves kommunikáció- és médiatudomány szakos hallgatója

Mi a DEpublik?

A DEpublik egy, a Debreceni Egyetem hallgatóinak publikációiból álló cikksorozat, melyben az egyetemisták perspektíváján keresztül kerülnek terítékre az őket foglalkoztató témák.

Megosztás:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • More
  • Share on Reddit (Opens in new window) Reddit
  • Share on Telegram (Opens in new window) Telegram
  • Share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp

Like this:

Like Loading...

Related

Tags: Csapódebreceni egyetemKiemeltkommunikáció szakKulisszaszakhétteltház
Előző Cikk

Villamosmegálló karbantartást végeznek Debrecenben

Következő Cikk

Teljes útzár mellett mentik a teherautókat Berettyóújfalunál

KapcsolódóCikk

Holnap Illényi Katica hegedűművész lép fel a debreceni Kölcsey Központban
Kult

Holnap Illényi Katica hegedűművész lép fel a debreceni Kölcsey Központban

2026.03.22.
A Debreceni Vízmű Zrt. kedvezményt ad annak, aki elektronikus számlára vált
Régió

A Debreceni Vízmű Zrt. kedvezményt ad annak, aki elektronikus számlára vált

2026.03.22.
a person s hand is touching the water in a pool
Színes

Ma van a víz világnapja

2026.03.22.
Következő Cikk
Teljes útzár mellett mentik a teherautókat Berettyóújfalunál

Teljes útzár mellett mentik a teherautókat Berettyóújfalunál

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Razzia zajlott Hajdúdorogon és Hajdúböszörményben: tíz személyt állítottak elő a rendőrök

Razzia zajlott Hajdúdorogon és Hajdúböszörményben: tíz személyt állítottak elő a rendőrök

2026.03.16.
Elfogták a debreceni albérletben drogot áruló nigériai dílert – Videóval

Elfogták a debreceni albérletben drogot áruló nigériai dílert – Videóval

2026.03.19.
Akár 6 évre is ítélhetik a nőt, aki 6 gyalogost gázolt el Debrecenben

Akár 6 évre is ítélhetik a nőt, aki 6 gyalogost gázolt el Debrecenben

2026.03.18.
Út- és sávlezárás Hajdú-Biharban: Ráfutásos baleset Téglásnál és karambol Sárándnál

Út- és sávlezárás Hajdú-Biharban: Ráfutásos baleset Téglásnál és karambol Sárándnál

2026.03.16.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

KÖVESS MINKET

NÉPSZERŰ

  • Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    Elhunyt Babik Barbara televíziós szerkesztő-műsorvezető

    9447 Megosztás
    Share 3779 Tweet 2362
  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8857 Megosztás
    Share 3543 Tweet 2214
  • Húsevő baktérium végezhetett Vadász Zsolttal

    3283 Megosztás
    Share 1313 Tweet 821
  • Meghalt Varga Zita, a Debreceni Egyetem GDPR Központ vezetője

    3227 Megosztás
    Share 1291 Tweet 807
  • Tizenketten tűntek el Debrecenben a múlt héten

    3156 Megosztás
    Share 1262 Tweet 789
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Holnap Illényi Katica hegedűművész lép fel a debreceni Kölcsey Központban
  • A DÁP felgyorsítja az autók adásvételét
  • Viharos szél és lehűlés várható a jövő héten
  • Egy férfit megsebesített egy medve Maros megyében
  • A nemzeti parkok idén is várják az ifjú kócsagőröket!
  • Vigyázat: az internetes üzleti kapcsolatépítést is kihasználják a csalók
  • A NAV segít az SZJA-bevallásban: kisfilmek, tájékoztatók, nyílt napok

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Deutsch
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum
  • Tudomány

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2026 Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • Díszudvar
  • Trendfórum
  • ALFÖLD TV
  • English
  • Deutsch
  • Română

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Discover more from hajdupress.hu

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

 

Loading Comments...
 

    %d