A Ferencváros után újabb fővárosi gárda érkezik a javuló formát mutató DVSC-hez, a csapat győzelmi esélyét nagyban növelné, ha számíthatna Bárány Donátra, a zöldek ellen három gólt szerző középcsatárára – írja az NSO.
A maszk már elkészült, Bárány Donát pedig legszívesebben játszana vasárnap is – de erről az orvosi stáb dönt
A végsőkig kivár a Debreceni VSC szakmai és orvosi stábja a kérdés eldöntésében: Bárány Donát, az együttes 24 éves középcsatára pályára lép-e az Újpest elleni vasárnapi bajnokin a Nagyerdei Stadionban. Legkésőbb egy órával a kezdőrúgás előtt kell megnevezniük kezdőcsapatukat a kluboknak, és a DVSC sajtóosztályától lapunk úgy értesült: lehetséges, hogy csak a legutolsó pillanatban születik meg erről a döntés.
Mint ismert, Bárány Donát pályafutása talán legnagyszerűbb teljesítményét nyújtotta csütörtökön az első fordulóból elhalasztott, Ferencváros elleni bajnoki mérkőzésen (5–4), amelyen a második és a tizenhetedik perc közötti negyedórában mesterhármast ért el. A 31. percben azonban balszerencsésen ütközött Szalai Gáborral. Az ápolás után visszatért a pályára, de néhány perccel később érzékelési zavarokat tapasztalt, ezért cserét kért, majd azonnal kórházba szállították. A diagnózis kimutatta: eltört a járomcsontja. A lapnak adott interjújában elmondta: a CT-je negatív lett, a járomcsontja nem mozdult el, műteni nem kellett, de arcvédő maszkot kellett készíttetnie Budapesten. Ha pályára lép, a maszkot mindenképpen viselnie kell. Azt is mondta, ha rajta múlik, vállalja a játékot az Újpest ellen, de mint a klubtól megtudtuk, a döntésben részt vesz majd a szakmai és a csapatorvosi stáb is, s minden körülményt figyelembe véve határoznak, de elsődleges szempont természetesen a játékos egészsége – ahogyan a Nemzeti Sport Online cikke írja.
Az Újpest elleni meccset 17 órától rendezik a Nagyerdei Stadionban.










Hozzászólások