Valószínűleg mindannyian húztuk már ki magunkat büszkén attól a ténytől, hogy kicsiny országunk mennyi Nobel-díjas tudóst adott már a világnak! Hogy milyen sok találmány kötődik magyar feltalálókhoz. Hogy honfitársaink olyan kutatásokban vesznek részt, és olyan felfedezések köthetőek hozzájuk, amikre a tudományos világ egyre rangosabb elismerésekkel reagál. Ma van a Magyar Tudomány Ünnepe. Azokat a tudósokat, kutatókat, szakembereket ünnepeljük, akik nem csak Magyarországot, de az egész világot viszik előre, akik minden nap keresik a válaszokat az élet nagy, és égető kérdéseire, és akikre maga Gróf Széchenyi István, a Magyar Tudós Társaság megalapítója is méltán lenne büszke!

Az országgyűlés a 2003. évi XCIII törvénnyel november 3-át a Magyar Tudomány Ünnepévé nyilvánította. A dátumválasztás nem véletlen: 1825-ben Széchenyi István felajánlotta birtokainak 1 évi jövedelmét a Magyar Tudós Társaság alapításának céljára, aminek köszönhetően létrejöhetett a Magyar Tudományos Akadémia. Idén tehát 17. alkalommal rendezi meg az MTA a hazai tudományos élet rangos eseményét, aminek – mint minden évben- mottója is van: idén, a “Jövőformáló tudomány” lett az.
Az esemény hivatalos honlapján élőben lehet követni a programokat, amiknek az egyik központi témája az idei év legnagyobb megpróbáltatása (a tudományos és civil életet tekintve egyaránt): a koronavírus. Noha a tudományünnep hivatalos dátuma a mai nap, az előadásokat képtelenség volt egyetlen napba sűríteni, egészen november végéig várják online, az MTA youtube-csatornáján az érdeklődőket az érdekes előadások.

Számos intézmény mellett a Debreceni Egyetem is csatlakozott az ünnepsorozathoz. November 5-től egészen november 30-ig több eseményt szerveznek a Magyar Tudomány Ünnepének jegyében- ügyelve a járványhelyzet okozta szabályokra- kizárólag online formában! A részletes programokról ITT tájékozódhat.
Hozzászólások