2021. február 26. péntek
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
3 °c
Debrecen
6 ° pén
4 ° szo
3 ° vas
4 ° hét
5 ° ked
6 ° sze
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home Kult

Marci kilépett a Nomadból, lemezt készít és egy indiánba szerelmes

Tamás Nándor Szerző Tamás Nándor
2021/01/29
kategória: Kult
0
Marci kilépett a Nomadból, lemezt készít és egy indiánba szerelmes
Share on FacebookShare on Twitter

Az utóbbi években egyre többen megismerték és megszerették a Nomad zenekart, amelynek frontembere, Juhász Marcell annak idején a Csillag születik című tehetségkutatóban tűnt fel. A banda több sikeres nagylemezen van túl, számtalan koncertet tudhat maga mögött, és sokan láthatták a zenészeket A dal című produkcióbeli szereplésükkor is. Úgy tűnt, minden sínen van a Nomadban, azonban pár napja megjelent egy közlemény, mely arról számol be, hogy a zenekar és Marci útjai különváltak.

“Az elmúlt időszak mindannyiunk számára, így a zenekarunk életébe is változást hozott. Szeretett Marcink és a Nomad útjai most elválnak, és külön utakon folytatjuk tovább.
Mindez történik mindannyiunk részéről a legnagyobb barátságban, egymás támogatásával! A Nomad életünk fontos része lett az évek során, amire mindnyájan büszkén tekintünk, mégis úgy érezzük, hogy ebben a formában és felállásban, amit lehetett, azt kihoztuk magunkból. Mindnyájunknak szüksége van új kihívásokra, felfrissülésre és zenei változásra, hogy zenénkkel még jobban összekapcsolódhassunk veletek ezekben a nehéz időkben.
Közös megegyezés alapján, a döntésről és annak részleteiről nem kívánunk nyilatkozni.
A jó hír, hogy folytatjuk tovább. Marci gőzerővel dolgozik és az idén szeretné megjelentetni első saját dalokból álló lemezét. Ebben mindnyájan támogatjuk és mellette állva, kívánjuk neki, hogy meg tudja valósítani álmait és a céljait. Ezért kérünk, hogy kövessétek őt a jövőben a https://www.facebook.com/juhaszmarci91 oldalon, hogy első kézből értesülhessetek mindenről.
A Nomad is teljes gőzzel folytatja! Az elmúlt év rengeteg új zenei inspirációt hozott, és körvonalazódik egy új, számunkra is megújulást hozó anyag. Amint megtaláljuk Marci méltó utódját, nekiállunk a hatodik Nomad lemez felvételeinek. – többek között ez áll a kommünikében.

A HajduPress kíváncsi volt, mihez kezd a Nomad ex-frontembere, akinek február elsején jön ki első szóló dala egy klippel megtámogatva, a Süllyedő hajó.
“Közös megegyezéssel, a zenekarral jó viszonyban váltunk el. Úgy gondolom, az okairól elég annyit tudni, amennyi a Facebookon megjelent közleményben áll – beszélt szűkszavúan és diplomatikusan a szakításról Marci, aki inkább a jövőjére terelte a szót.

“2012 óta szinte csak arra várok, hogy ne szóljon bele senki, milyen dalokat írok, ne legyen az, hogy ez most a rádiókba kell, ezzel meg a menedzsmentnek kell megfelelni… Arra vártam, hogy a saját lábamon állva, önálló nótákat szerezzek. Csak akkor még a Nomadnak szenteltem az időmet, de ez most megváltozott. Úgyhogy mostanra összegyűlt egy albumra való anyagom – mondta az énekes, aki az elsőként bemutatandó darab keletkezéséről is mesélt nekünk.
“Augusztusban hazajöttem egy koncertről, és a kanapén ülve elkezdtem gitározni. Van egy srác, Bodzás Atti, aki már régóta zaklatott a szövegeivel, küldözgette nekem. Volt egy dalszövege, amelyet három éve továbbított nekem, s az különösen tetszett már akkor is. Valahogy elfelejtődött, ám tavaly újra felbukkant, és megszületett a február elsején megjelenő új dalom, a Süllyedő hajó című. Nagyon adta magát a szöveg és a zene egysége. A csajom, – akivel együtt menedzseljük a produkciót, az ő feladata a booking, a merchandising -, meghallotta és kérdezte, hogy ez milyen dal? Mondtam neki, ezt éppen most írtam. Fölvettem telefonra, valami isteni sugallat lehetett, mert nem szoktam rögzíteni, ha gitározgatok valamit. Nem változtattam rajta semmi, most pedig elsején jön ki a dal és a klip. Azóta készen van még 13 új szerzemény, melyek szeptember-október táján jelennek meg egy lemezen a Grund Recordsnál. Amit tudni kell róla, hogy minimál hangszerelésben fogom felvenni, annak szeretnék az úttörője lenni, hogy semmilyen cifrázást nem teszünk a felvételre, amit ott nyersen kijön, az lesz majd hallható. Hozzáteszem, baromi jó minőségben lesz rögzítve minden hangszer a Sonic Garden Stúdióban. Egyszer vagy kétszer eljátszom az adott dalt, és ha már erőltetettnek érzem, akkor leállok. Az ének és a gitár lesznek az alaphangszerek, de feltűnhet a lemezen nagybőgő, tangóharmónika, zongora, ilyesmi. Az a tervem, hogy ha elkezdek a produkcióval fellépni, kezdetben mindenhová egyedül megyek. Őszre már szerveződik egy 8-10 állomásos turné.”


Juhász Marci imád motorozni, és tavaly megvette élete másik szerelmét, egy Indian márkájú gépcsodát. “Nyáron megvettem ezt az álommotort, és jól jött, hogy a moratórium miatt nem kell fizetnem a kölcsön részletét. Közben elhatároztam, hogy felmutatok valamit, és írok egy lemezt. Elkezdtem dolgozni rajta, akkor még nem tudtam, hogy mire elkészül, már nem leszek a Nomad tagja. Most, hogy így alakult, végképp a szóló karrieremre koncentrálhatok és reményeim szerint ősszel találkozunk a debreceni közönséggel is.”

(Tamás Nándor)

Fotók: FB/Juhász Macell, Juhász Marci hivatalos oldala

Megosztás:

  • Twitter
  • Facebook

Like this:

Like Loading...
Tags: Juhász MarcellJuhász MarciKiemeltNomad zenekar
Előző Cikk

Gyenge kezdés a tőzsdén

Következő Cikk

KSH: Bruttó 440 ezer forintot keresnek a magyarok

KapcsolódóCikk

Pár óra és kiderül, ki Magyarország példaképe
Kult

Pár óra és kiderül, ki Magyarország példaképe

2021.02.25.
Európai művészek szemével láthatjuk a pandémiát- debreceni alkotók is közreműködnek a projektben
Külföld

Európai művészek szemével láthatjuk a pandémiát- debreceni alkotók is közreműködnek a projektben

2021.02.24.
Egy jó sorozatot keresel Netflixen? Íme néhány jó tipp!
Kult

Egy jó sorozatot keresel Netflixen? Íme néhány jó tipp!

2021.02.23.
Következő Cikk
bank blur business buy

KSH: Bruttó 440 ezer forintot keresnek a magyarok

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Ajándék ölelő gép

Ajándék ölelő gép

2021.02.24.
A raktárban iszogattak- 5 napra bezárták a boltot

Újabb debreceni vendéglátóhelyet zártak be fél évre

2021.02.22.
A népi álomzenekar eltutajozik a Színes Tévével Hajdúsámsonban

A népi álomzenekar eltutajozik a Színes Tévével Hajdúsámsonban

2021.02.18.
A fitnesz szektor is az összeomlás szélén

A fitnesz szektor is az összeomlás szélén

2021.02.13.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Egyéb kategória
  • English
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum

KÖVESS MINKET

  • 7.1k Fans
  • 3.9k Subscribers
  • 443 Followers

NÉPSZERŰ

  • A fitnesz szektor is az összeomlás szélén

    A fitnesz szektor is az összeomlás szélén

    351 Megosztás
    Share 140 Tweet 88
  • Hogy van merszetek?

    269 Megosztás
    Share 108 Tweet 67
  • Magyar tudósok rájöttek, hogy mi győzheti le a koronavírust

    240 Megosztás
    Share 96 Tweet 60
  • Robbanás, füst, lángok, sikítozó emberek – a Csapó utcai eset belső szemmel

    157 Megosztás
    Share 63 Tweet 39
  • Női kézilabda BL – Ifistákkal utazik az FTC Dániába

    149 Megosztás
    Share 60 Tweet 37
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Palkovics: 2022 második felére lesz saját gyártású vakcinánk
  • Egy bójába kapaszkodva menekült meg egy óceánba esett hajómérnök
  • Pár óra és kiderül, ki Magyarország példaképe
  • Elrabolták Lady Gaga kutyáit, a sétáltatót meglőtték
  • Hatalmas kénfelhő érkezik az Etna felől Magyarországra
  • Új szintre lépett a KórházSuli és a debreceni gyermekgyógyászati klinika együttműködése
  • Máris új barátnője van Kovács Áronnak

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Egyéb kategória
  • English
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2021. Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

%d bloggers like this: