2022. május 23. hétfő
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English
Nincs találat
Összes találat
hajdupress.hu
Home DíszUDvar

Megalakult a DEAC lovasszakosztálya, máris klasszis díjugrató érkezett

Tamás Nándor Szerző Tamás Nándor
2022/02/23
kategória: DíszUDvar, Régió, Sport
0
Megalakult a DEAC lovasszakosztálya, máris klasszis díjugrató érkezett
FacebookTwitterE-mail

A lovaglás, a lovassport régóta része a Debreceni Egyetem életének, a jövőben viszont a DEAC égisze alatt is működik majd egy szakosztály ennek a szép sportágnak a kedvelői számára – számolt be róla a deac.hu. Több kiváló díjugrató igazolt az egyesülethez, köztük az ország jelenlegi legeredményesebb versenyzője, ifj. Szabó Gábor.

A Debreceni Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Kar vezetése az 1990-es évek közepén karolta fel a lovarda létrehozásának és a lovassport támogatásának ügyét. Az istállók és lovarda tervezésekor a vezérelv az egyetemi hallgatók lovastudása és lótenyésztési ismeretének fejlesztése, idővel a versenyzők kinevelése, illetve lovaglási lehetőség biztosítása volt a hobbilovasok részére. A fedeles lovarda, a 22 angol boksz, az állásos istálló megépítése a 90-es évek nagy fejlesztései voltak.

A jövőben pedig a DEAC égisze alatt is működik egy lovasszakosztály – a klub ezzel kapcsolatban tartott szerdán sajtótájékoztatót a Kartács utcai lovardában, amelynek résztvevői Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja, Jávor András, a DEAC elnöke, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna, a DEAC ügyvezetője, Szabó Csaba, a lovasszakosztály vezetője és ifj. Szabó Gábor díjugrató voltak.

“A lovaglás és a lovarda is hosszú múltra tekint vissza, a létesítmény több, mint húsz éve tartozik az intézményünkhöz – mondta Bács Zoltán. – Mostantól a díjugratás is szerves része a mindennapjainknak, nagy öröm, hogy olyan ló kerülhetett ide, amely alkalmas arra, hogy az ország legjobb díjugratójával a legmagasabb szinten versenyezzen a DEAC színeiben.”

Az említett versenyló a 12 éves német sportkanca, Mezőhegyes Chabala, amely tavaly került a mezőhegyesi Ménesbirtok és Tangazdaság tulajdonába, és így Szabó Gáborhoz, akivel egyre magasabb szintű versenyeredményei vannak.

“Megkérdezték, hogy miért jó, hogy a DEAC ennyi szakosztályt üzemeltet? Ez a sportolóknak jó elsősorban, hiszen klubunk az egyetemi sportot, az élsportot és a szabadidősportot is támogatja, így mindenki megtalálja a maga számára legmegfelelőbb kikapcsolódást. Külön öröm számomra, hogy ifjabb Szabó Gábor személyében olyan élversenyzőt igazoltunk, akit példaképként lehet állítani a fiatalok elé” – mondta a DEAC ügyvezetője, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna.

A szakosztályvezető, Szabó Csaba középiskolás és főiskolás korában maga is versenyzett díjugratásban. Később díjugrató bíróként tevékenykedett.

A 30 éves ifj. Szabó Gábor Debrecenben született, de Hajdúböszörményben nőtt fel, egyetemi tanulmányait Nyíregyházán végezte, ahol tíz éven át a nyíregyházi Timpex versenyzője volt, majd 2021-ben szíve hazahúzta, és feleségével, Szabó-Máriás Sárával Debrecenben alakították ki lovasbázisukat.

“Debreceniként nagy öröm számomra, hogy végre itthon sportolhatok, képviselhetem a várost és a DEAC-ot. Nagy lehetőség ez számunkra, remélem hosszú és sikeres együttműködés lesz. A rövidtávú terveim között az szerepel, hogy a lovammal, Mezőhegyes Chabalával kiharcoljam a részvételt az idei világbajnokságra. Eddig két vb-n lovagoltam, remélem, idén meglesz a harmadik szereplésem. Az országban maximum tíz olyan ló van, amely stabilan tud 160 cm-es magasságon versenyezni, ebből az egyik nálunk van. Hosszútávú célom az olimpiai szereplés kivívása. A kormány támogatásával márciustól indul a program egy németországi istállóval karöltve, ennek segítségével sikerülhet elérni, hogy harminc év után újra kijusson magyar díjugrató az olimpiára” – világított rá ifj. Szabó Gábor.

Gábor immár tizenöt éve oszlopos tagja a magyar válogatottnak. Kétszeres felnőtt magyar bajnok, nyolcszor képviselte hazánkat Európa-bajnokságon, kétszer a Lovas Világjátékokon, 11-szer világversenyeken. 2017-ben részt vett az Egyesült Államokban, Omahában rendezett Világkupa-döntőn (a díjugrató világkupák 38 éves történelmében ő az ötödik olyan magyar lovas, aki kivívta ezt a kvalifikációt), ahol végül 21. lett. Ötször indult a Fiatal lovak világbajnokságán, megszámlálhatatlan nemzetközi és hazai nagydíj győztese. Tavaly ősszel a Global Champions Tour “Large” körében – ahol a világ legjobb lovaival és lovasaival kellett megküzdenie – fantasztikus versenyzéssel harmadik helyezést ért el, maga mögé utasítva többek között a kétszeres ezüst-, és egyszeres aranyérmes olimpiai bajnokot, Peder Fredericsont is.

Szintén a DEAC színeiben versenyez ifj. Szabó Gábor felesége, Szabó-Máriás Sára, aki Debrecenben született, és azóta is itt él, 2020-ban végzett a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. Hajdú-Bihar megye legeredményesebb női lovasa és felnőtt bajnoka.

A DEAC egyik nagy tehetsége, a mindössze 12 éves Fábián Johanna, aki Szabó-Máriás Sára és ifj. Szabó Gábor tanítványa.

Mint a sajtóosztály írja, a DEAC-ba hamarosan újabb versenyzők igazolhatnak. A vezetőség nagy hangsúlyt szeretne fektetni a már említett utánpótlásképzésre, és a tervek szerint a jövőben lovassportot kedvelő egyetemisták is csatlakoznak az egyesülethez.

A szerdai sajtótájékoztatóról az Alföld Televízió bővebben is beszámol ma az Este7-ben!

Fotó: deac.hu

Megosztás:

  • Twitter
  • Facebook

Like this:

Like Loading...
Tags: díjugratásdeacKiemeltlovassportlovasszakosztály
Előző Cikk

Jóváhagyták az MLSZ-ben a Loki 2 milliós büntetését

Következő Cikk

Ott nem a “Piros volt a paradicsom” megy: a System Of A Down-ért rajong a svéd miniszterelnök asszony

KapcsolódóCikk

Az ukrajnai menekülteknek gyűjtött a DEAC
DíszUDvar

Az ukrajnai menekülteknek gyűjtött a DEAC

2022.05.23.
Bár “benzinnel megy az autó, nem jogsival”, megbüntetik a sofőröket
Régió

Karambol történt Hajdúböszörményben, a 35-ös főút közelében

2022.05.23.
Harmadik helyen végeztek a böszörményiek a Futókörök Napján
Belföld

Harmadik helyen végeztek a böszörményiek a Futókörök Napján

2022.05.23.
Következő Cikk
Ott nem a “Piros volt a paradicsom” megy: a System Of A Down-ért rajong a svéd miniszterelnök asszony

Ott nem a "Piros volt a paradicsom" megy: a System Of A Down-ért rajong a svéd miniszterelnök asszony

Hozzászólások

CIKKAJÁNLÓ

Baleset az M3-ason: áll a forgalom, mentőhelikopter a helyszínen

Baleset az M3-ason- mentőhelikopter a helyszínen

2022.05.20.
„A legrosszabb helyzetből is fel akarunk állni!”- Interjú Szendrei Bencével, a ritka betegséggel küzdő Bíborka édesapjával

„A legrosszabb helyzetből is fel akarunk állni!”- Interjú Szendrei Bencével, a ritka betegséggel küzdő Bíborka édesapjával

2022.05.20.
Ökológiai katasztrófa: Kihalt a Sajó folyó

Ökológiai katasztrófa: Kihalt a Sajó folyó

2022.05.16.
Még mindig oltják a raktártüzet Debrecen-Bánkon – Videóval

Még mindig oltják a raktártüzet Debrecen-Bánkon – Videóval

2022.05.23.

ROVATOK

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum

KÖVESS MINKET

  • 7.6k Fans
  • 4.7k Subscribers
  • 443 Followers

NÉPSZERŰ

  • Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    Lángolt egy hotel Nyíradony- Tamásipusztában

    8527 Megosztás
    Share 3411 Tweet 2132
  • A fitnesz szektor is az összeomlás szélén

    410 Megosztás
    Share 164 Tweet 103
  • Különleges lánykérés a FÓRUM tetején

    409 Megosztás
    Share 164 Tweet 102
  • Eltűnt Venkli István

    319 Megosztás
    Share 128 Tweet 80
  • Hogy van merszetek?

    316 Megosztás
    Share 126 Tweet 79
hajdupress.hu

HajduPress - Lapozz a Hírekben!

Kövessen minket a közösségi médiában:

Legfrissebb hírek

  • Az ukrajnai menekülteknek gyűjtött a DEAC
  • Karambol történt Hajdúböszörményben, a 35-ös főút közelében
  • Harmadik helyen végeztek a böszörményiek a Futókörök Napján
  • Popup study group for Ukrainian refugee children
  • Javul Debrecenben az idegrendszeri kóros betegségek kezelése
  • Va fi carnaval la Debrețin anul acesta?
  • Még mindig oltják a raktártüzet Debrecen-Bánkon – Videóval

Rovatok

  • AlföldTv
  • Életmód
  • Üzlet
  • Belföld
  • DíszUDvar
  • Egyéb kategória
  • English
  • gazdaság
  • Könyvespolc.On
  • Külföld
  • Kult
  • Régió
  • Română
  • Sport
  • Színes
  • Tech
  • TrendFórum

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Iratkozzon fel levelezőlistánkra, hogy elsőként értesüljön legfrissebb híreinkről!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Felhasználói feltételek
  • Adatkezelés

HajduPress © 2022. Minden jog fenntartva.

Nincs találat
Összes találat
  • Régió
  • Belföld
  • Külföld
  • Sport
  • Kult
  • Üzlet
  • DíszUDvar
  • TrendFórum
  • ALFÖLD TV
  • English

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

%d bloggers like this: