95 éves korában, 2023. augusztus 11-én otthonában meghalt a világ egyik legsikeresebb musicaljének, a The Fantasticks szövegírója, Tom Jones.
Tom Jones otthon, szerettei körében halt meg, halálhírét a fia közölte a sajtóval. Halálának oka rák volt.
Jones New York-ban kezdte színházi pályafutását Julius Monk impresszárió által színpadra állított revük írásával, egy másik zeneszerzővel, John Donald Robbbal dolgozva.
Jones és Robb „Joy Comes to Deadhorse”-nak nevezte ezt a műsort, és 1956-ban az Új-Mexikói Egyetemen rendezték meg, ahol Robb dékán volt. Azonban összevesztek, és Jones inkább Harvey Schmidt barátjával folytatta.
Jones tovább dolgozott a darabon Schmidttel. 1959-ben, amikor egy barátjuk egyfelvonásos musicalt keresett egy nyári fesztiválra a Barnard College-ban, felajánlották tartalék musicaljüket két fiatal szerelmesről és a viszálykodó apjukról.
Lore Noto producer látta a Barnard College műsorát, és elhozta a Greenwich Village-i Sullivan Street Playhouse-ba, ahol 1960 májusában már „The Fantasticks” néven indult. A szereplők között Jerry Orbach szerepelt El Gallo szerepében, a narrátorban, aki a nyitó „Try to Remember”-t énekli.
A kezdeti vélemények vegyesek voltak. A bemutató a Sullivan Streeten több mint 17 000 előadáson keresztül futott, végül 2002-ben az Egyesült Államok történetének leghosszabb ideig futó musicaljeként zárult. Majd a show 2006-ban újjáéledt Manhattanben, és több mint 4300 előadásig tartott.
A musicalből 1995-ben film is készült, annak forgatókönyvét szintén Tom Jones írta.
Jones első házassága, Eleanor Wrighttal, válással végződött. Második házassága Janet Watson koreográfussal kötötte, aki 2016-ban halt meg. Michael Jones és a házasságból született másik fia, Sam túlélte őt.
Forrás: Deadline










Hozzászólások