Több fontos témát is érintett ma a képviselőtestület.
Ma tartotta soron következő bizottsági ülését Debrecen Önkormányzatának Közgyűlése, mely során több fontos döntés is született. Az egyik a Debreceni Nemzetközi Repülőteret üzemeltető cég sorsa. Ahogy arról korábban már a HajduPress is beszámolt,
51%-os tulajdorészt vásárol a Debrecen International Airport Kft.-ben a magyar állam. A cívisváros nemzetközi repülőterét üzemeltető cég tulajdonosai a Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata, és a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. Az akkori rendelet szerint, a vásárlás gazdaságfejlesztési és turisztikai célokat szolgál.
Bő egy hete jelentette be a fővárosban Papp László, Debrecen polgármestere, és Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára, hogy a közgyűlésen múlik a reptér állami kézbe való letétele. Akkor a városvezető kiemelte,
A repülőtér – mint ingatlan – és a rajta lévő létesítmények továbbra is Debrecen városának 100 százalékos tulajdonában maradnak. Debrecen önkormányzatát a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. képviseli 25% százalékos részesedésével az üzemeltető társaságban.
A közgyűlése a debrecen.hu-ra feltöltött dokumentumok szerint elfogadta a vásárlást, így az önkormányzat 77 millió forintos üzletrésze az államé lett. Az átruházás térítésmentes volt.
A másik fontos döntés, hogy a leendő Természettudományi Múzeum számára kijelölt területet
kiemelt fejlesztési területté nyilvánították.
Ahogy arról a HajduPress is beszámolt már, az Attila tér- Nagyerdei Körút- Oláh Gábor utca- Ady Endre út által határolt régi Loki-pálya helyén épülne fel a múzeum.
A beruházás a tervek szerint erdei területet nem fog érinteni, míg az állatkert közelsége egy fontos koncepciónak a részét képezi. Nem marad el az egyeztetés a civil szervezetekkel sem, és már készül a részletes megvalósíthatósági tanulmány is, mely legkésőbb 2023 elejére készülhet el. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) elképzelése szerint a múzeum teljes gyűjteménye költözik Budapestről. Épül majd egy raktárbázis is, mely a múzeum közelében épülhet meg.
A harmadik előterjesztés, hogy Debrecen Önkormányzata és az Emberi Erőforrások Minisztériuma együttműködési megállapodás révén közösen működtetheti a Csokonai Színházat és a Vojtina Bábszínházat. Az együttműködés részeként az EMMI 842 millió forintos támogatást nyújt majd az üzemeltetéshez az önkormányzatnak 2022-ben. A közös működtetés 2024 végéig tart.
Hozzászólások