Minden második magyar háztartásban van kutya.
Ugrásszerűen nőtt a kutyagazdik létszáma Magyarországon– írja az MTI az Állatorvostudományi Egyetem felmérése alapján. A kutatás egyik legszembetűnőbb ténye, hogy
2021 nyarára már minden második magyar háztartás kutyatartó lett.
A különbség számokban:
- 2018-ban a magyar háztartások 36 százalékában élt kutya
- 2021-ben ez a szám már 50,4 százalékra emelkedett
Nem ez az egyetlen változás, amit Vetter Szilvia és Vizi Veronika, az egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központ kutatói megállapítottak a reprezentatív felmérésükben.
Olvasta már?
a gazdával rendelkező kutyák száma meghaladja a 2,8 milliót, ehhez hozzáadva a gazdátlan egyedeket, Magyarországon a kutyák száma túlszárnyalhatja a 3 milliót, amely minden eddiginél nagyobb számot jelent. A legtöbben, a megkérdezettek 33,4 százaléka egy kutyát tart, a háromnál többel rendelkező gazdák száma csupán 1 százalék.
Az egyetem kutatásából, mely az Agrárminisztérium és a NÉBIH Gazdijogsi programjának keretei között készült kiderül az is, hogy a nők nagyobb arányban válnak gazdává, mint a férfiak (ami 2018-ban még pont fordítva volt), a legtöbb kutyatartó pedig a 60 év felettiek köréből kerül ki.
Kapcsolódó cikkünk:
Ami talán kissé szomorú adat, hogy a gyepmesteri telepről, vagy menhelyről örökbe fogadott kutyák száma meglehetősen alacsony, mindössze 14,5 százalék, a többség ismerős révén jut kutyához, vagy ajándékba kapja kedvencét. Az is szembetűnő adat, hogy
a megkérdezettek többsége inkább elégedett kutyája engedelmességével, de 84,7 százalékuk se iskolába, se kiképzőhöz nem viszi kutyáját, és nem is tervezi ezt.
Ide kapcsolódik:
Hozzászólások