A Debreceni Járásbíróság 2026. március 30-án, előkészítő ülésen hirdetett ítéletet abban az ügyben, amelynek vádlottja bántalmazott egy buszsofőrt Debrecenben, a Vágóhíd utcán.
Az ítélet szerint a sértett buszsofőr 2025. augusztus 2-án 10 óra körüli időben az általa vezetett autóbusszal menetrend szerint közlekedett Debrecenben, a Vágóhíd utcán, ahol a Vágóhíd utca 7. szám alatti buszmegállóban megállt és utasait kitette. Ezután a sértett a Rigó utca irányába közlekedett volna tovább. A vádlott ekkor szintén ezen az útszakaszon közlekedett személygépkocsival. Amikor a férfi a Vágóhíd utca 7. szám előtti útszakaszhoz ért a gyalogátkelőhely előtt szabálytalanul megállt, miközben utasai a gépkocsiból kiszálltak. A buszöbölből ekkor kihajtó sértett útját elállta, így a buszsofőr jelzésképpen a vádlott irányába dudált. Emiatt a kürtölés miatt a vádlott a gépkocsijából kiszállt, majd a sértett irányába ment, a felek között pedig kialakult egy heves vita. A vádlott közölte a buszsofőrrel, hogy „Beleverek a fejedbe egyet!”, majd a jobb ökölbe szorított kezével beütött a vezető fülkében ülő sértett irányába. A sofőr az ütés elől el tudott hajolni, így az a fejét nem érte el. A vádlott ütése a sértett ablakon támaszkodó bal kezét érte el, majd az ütést követően a vádlott visszament a gépkocsijához és elhajtott a helyszínről.
Az előkészítő ülés során az ügyész ismertette a vádiratot, valamint beismerő nyilatkozat és a tárgyaláshoz való jogról történő lemondás esetén mértékes indítványt tett a büntetés tartamára vonatkozóan. A büntetlen előéletű férfi a vádirattal egyezően elismerte a bűncselekmény elkövetését, a tárgyaláshoz való jogáról lemondott, amit a bíróság elfogadott. A vádlott az ülésen elmondta, hogy tettét megbánta és bocsánatot kér a buszsofőrtől.
A bíróság a vádlottat közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért őt 6 hónap börtönbüntetésre ítélte, amelynek végrehajtását 2 évi próbaidőre felfüggesztette.
A bíróság döntése jogerős, azt mind az ügyészség, mind a vádlott és védője is tudomásul vette.
Forrás: Debreceni Járásbíróság










Hozzászólások