Megjelent a Forbes legfrissebb, dollármilliárdosokat összegző listája. Érdekessége, hogy a listán két magyar üzletember is szerepel, név szerint Mészáros Lőrinc, és a az OTP-vezér Csányi Sándor.
A listán ebben az évben 2755-en szerepelnek, jóval többen mint egy évvel korábban. Az összesített vagyonuk meghaladja a 13 ezermilliárd dollárt, amely egy éve még „csak” 8 ezermilliárd volt.
Íme a világ tíz leggazdagabb emberét felvonultató –nem túl meglepő– listája:
- Jeff Bezos, 177 milliárd dollár
- Elon Musk, 151 milliárd dollár
- Bernard Arnault, 150 milliárd dollár
- Bill Gates, 124 milliárd dollár
- Mark Zuckerberg, 97 milliárd dollár
- Warren Buffett, 96 milliárd dollár
- Larry Ellison, 93 milliárd dollár
- Larry Page, 91,5 milliárd dollár
- Sergey Brin, 89 milliárd dollár
- Mukesh Ambani, 84,5 milliárd dollár
A meglepő inkább az, hogy idén két magyar üzletember is helyet szerzett a nívós jegyzékben. A leggazdagabb mindenkétséget kizáróan Mészáros Lőrinc, 1,5 milliárdos vagyonával, mellyel kiérdemelte a 2035. helyet a ranglistán. De, hogy mennyit is kóstál 1,5 milliárd dollár magyar valutára átszámolva? Nos, 459 milliárd forintot.
De az OTP-vezér Csányi Sándor sem sokkal maradt le, ő a rangos 2378. helyet foglalja el, a maga 1,2 milliárd dolláros vagyonával.
Hozzászólások