A díjakat Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár adta át a magyar felsőoktatás napja alkalmából pénteken Budapesten rendezett ünnepségen.
Miniszteri elismerésben részesült a Debreceni Egyetem több oktatója- olvasható a hirek.unideb.hu oldalon. Mint írják,
kimagasló szakmai munkája elismeréseként adományozott elismeréseket a debreceni felsőoktatási intézmény több oktatójának Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter. A díjakat Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár adta át a magyar felsőoktatás napja alkalmából pénteken Budapesten rendezett ünnepségen.
Hankó Balázs hangsúlyozta: a díjakat átvevő kiváló oktatók hivatástudatának és szolgálatának köszönhető, hogy míg négy évvel ezelőtt hét magyar egyetem volt a világ legjobb felsőoktatási intézményeinek öt százalékában, mostanra tizenegy. Kiemelte, hogy
a tudományos teljesítmények száma 78 százalékkal emelkedett, a magyar szabadalmak, védjegyek száma pedig megnégyszereződött.
A megújult magyar felsőoktatásban egyre többen tanulnak, idén mintegy 107 ezer új hallgatót vettek fel. Hankó Balázs beszédében kérte a kitüntetettek támogatását és együttműködését annak érdekében, hogy
2030-ra a világ legjobb 100 egyeteme között legalább egy, a legjobb 100 európai között pedig legalább három magyar felsőoktatási intézmény lehessen, valamint ahhoz, hogy Magyarország bekerülhessen Európa legjobb tíz és a világ legjobb 25 “innovátorországa” közé.
A díjazottak:
- Eötvös József-díjat kapott Vecsernyés Miklós, a Gyógyszerésztudományi Kar korábbi dékánja, a Gyógyszerfelügyelet és Gyógyszergazdálkodási Tanszék megbízott tanszékvezető egyetemi tanára.
- Szent-Györgyi Albert-díjat vehetett át a felsőoktatás területén végzett kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkája, illetve iskolateremtő, nemzetközi szinten is elismert tevékenységéért Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke, a Debreceni Egyetem Sürgősségi Orvostani, illetve a Sürgősségi és Oxiológiai Tanszékének vezetője.
- Az oktatás érdekében hosszabb időn át kiemelkedően végzett tevékenysége elismeréseként Trefort Ágoston-díjban részesült Béri Béla, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar nyugalmazott egyetemi docense.
- Kiemelkedő hatású oktatási-gyógypedagógiai munkája, valamint a pedagógiai gyakorlatot segítő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjat kapott Mihók Sándor, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar professor emeritusa.
Forrás: MTI/Sajtóközpont-CzA
Hozzászólások