A Nagyerdő hete címmel szeptember 28. és október 3. között izgalmas programsorozatot indít a Debreceni Értéktár Bizottság, a Környezetvédelmi Munkacsoport és a Nagyerdő Társaság számos más együttműködő partner szervezésében.
A Nagyerdő napját évente, október 10-én tartják, hiszen 81 évvel ezelőtt ezen a napon a Nagyerdő egy részét védettnek nyilvánították. A Magyar Természetvédelmi Törzskönyv első tételeként jegyezték be az erdő északkeleti sarkának 30 hektáros és 5 kisebb darabját.
A Nagyerdő értékeit most először egy egész hetes eseménysorozat keretein belül szeretnék bemutatni.
„Újra közelebb akarjuk hozni a debreceniekhez – elsősorban a fiatalabb generációhoz – a Nagyerdőt, a Nagyerdővel foglalkozóknak a szakmai munkáját, a Nagyerdő természetvédelmi, kulturális lehetőségeit. Szakmai konferenciák, fotópályázat, szakmai túrák és rengeteg meglepetés program várja majd a kultúra és a természet szerelmeseit.” – mondta Mazsu János a Debreceni Értéktár Bizottságának elnöke.

Balázs Ákos, Debrecen alpolgármestere az eseményen kiemelte: a programsorozat egy olyan kezdeményezés, amely erősíti a város zöld szemléletét.
„A város belterületének 34%-át borítja erdőség, ez rendkívül nagy szám Magyarországon, megelőzve Sopron városát is ebben a tekintetben. Minél jobban ismerjük a Nagyerdőt, a természeti értékeit, annál jobban fogunk rá vigyázni. Ebből a szempontból a Nagyerdő hetének nagy jelentősége van.” – mondta az alpolgármester.
Az alpolgármester azt is hozzátette: a Debrecen 2030 városfejlesztési programnak fontos része a környezeti fenntarthatóság, a zöld szemlélet megjelenése, erre több intézkedés is elindult már a városban.

„Létrehoztunk egy zöld munkacsoportot, ami azt a célt szolgálja, hogy szakemberekkel együtt tegyünk a város fejlődéséért. Magyarországon elsőként Debrecenben elindult a zöld busz program, a jövőben ezt folytatni fogjuk és 12 elektromos autóbusz érkezik majd a cívisvárosba. Továbbá igyekszünk mégtöbb zöld buszmegállót létrehozni és minél több fát ültetni, hiszen tavaly elindítottuk a tízezer fát ültessünk mozgalmat. A Tócó-patak mentén pedig egy zöld folyosót is szeretnénk kialakítani, illetve a város északi és nyugati részén véderdősávokat telepíteni.” – hangsúlyozta Balázs Ákos.
Az egészségügyi óvintézkedések érdekében a Debreceni Értéktár oldalán van lehetőség regisztrálni a Nagyerdő hete programjaira.
Hozzászólások