A NAK TechLab egyetemi ötletversenyére már csak április 11-ig lehet jelentkezni. Két kategóriában:
- ötlet
- prototípus
A verseny során a nem csak agrár területen tanuló egyetemistákból és középiskolásokból álló csapatoknak egy meghatározott mezőgazdasági kihívásra kell majd megoldást találniuk, majd a szakmai zsűri előtt prezentálniuk. A részvétel minden csapatnak ingyenes.
Az ötletverseny során 2-4 fős csapatok mérhetik össze találékonyságukat és kitartásukat két különböző kategóriában: ötlet, prototípus. A verseny alatt egy meghatározott kihívásra kell egy ötletet, megoldást kitalálni, kidolgozni, majd a szakmai zsűri előtt prezentálni. Az ötletverseny első szakaszát egy online elődöntő zárja, ahova 15-20 csapat jut be. Az elődöntőn egy 4 perces pitchben kell bemutatni az ötletet a zsűri előtt. Az általuk kiválasztott legjobb csapatok jutnak tovább a döntőre, ahol szakmai zsűri előtt, professzionális közegben kell prezentálniuk a megoldást.
Döntő: 2021. május 6.
Helyszín: Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Miért éri meg jelentkezni?
- kapcsolatépítés: találkozhatsz a hazai agrárium és startup világ kiemelkedő szakembereivel
- fejlődési lehetőség, hasznos szakmai tapasztalat
- tapasztalatszerzés: értékes visszajelzések a termékötleteddel, megoldásoddal kapcsolatban
- Személyes mentorálások: konzultációs lehetőség agrárszakértőkkel, termék- és üzletfejlesztésben jártas szakértőkkel

Fődíj mindkét kategóriában:
- 300.000 forint értékű voucher elektronikai eszközvásárláshoz
- Agrárszakmai mentorálás
- Éves Forbes előfizetés
- Agrárszektor Konferencia 2021 belépő
A verseny az arra érett csapatok számára lehetőséget tartogat a NAK TechLab inkubációs programban való részvételre.

Olyan egyetemi tanulmányaik előtt álló diákokat, felsőoktatásban tanulókat és fiatal pályakezdőket várnak, akik érdeklődnek az agrárgazdaság kihívásai iránt. Egy csapatban minimum 2 hallgatói jogviszonnyal rendelkező csapattagnak kell lennie (lehet középiskolás és egyetemi/főiskolai hallgató is). Fontos a program interdiszciplináris jellege, tehát nem csak agrár területen tanuló/ pályakezdő jelentkezőket várnak, hanem bárkit, aki megoldásával előmozdítja a hazai agrárinnovációt. Csapatok (2-4 fő) és egyéni versenyzők jelentkezhetnek. Arra, hogy az egyéni jelentkezők csapatra találjanak, a jelentkezés lezárulása után lesz lehetőség a Design Terminal közreműködésével.
Az ötletversenyen történő részvétel minden csapat számára díjtalan, beleértve a mentorálásokat is, de a helyszínre való eljutás önköltséges.
A mezőgazdaság hatékonyságának növelése hozzájárul a környezeti terhelés csökkentéséhez, megteremti egy fenntartható jövő alapjait.
A NAK TechLab és a Design Terminal 2019-ben indított innovációs együttműködésének a célja, hogy a legjobb, legújabb megoldások helyet találjanak maguknak a szektorban.
Hozzászólások